Дайте Бацькі корвалолу: Опозиція Білорусі заявила про припинення повноважень Лукашенка

Координаційна рада Білорусі в четвер, 24 вересня, заявила, що інавгурація президента Олександра Лукашенка є припиненням його повноважень як глави держави. Опозиція знову закликала владу країни до переговорів. Про це повідомляє "Радіо Свобода", передають Патріоти України.

У своєму зверненні опозиції зазначила, що 23 вересня таємна інавгурація Лукашенка вивела на вулиці міст країни тисячі мирних протестувальників. Координаційна рада засудила застосування сили проти цивільного населення.

Щодо інавгурації Лукашенка Координаційна рада заявила, що згідно з Конституцією повноваження президента починаються з моменту вступу на посаду і закінчуються з моменту складення присяги новообраним президентом.

Тому, прийнявши присягу 23 вересня, Лукашенко "ліквідував всі правові підстави для свого законного п'ятого терміну на посаді президента", а "легітимність його шостого строку не визнається більшістю білорусів". При цьому Координаційна рада виступає з "громадською ініціативою створення у своїй особі переговорного майданчика для подолання кризи, яка вибухнула, виключно в правовому полі".

Білоруська опозиція закликала "всі законні органи виконавчої, законодавчої та судової влади, органи місцевого самоврядування, вжити всіх заходів щодо захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності республіки".

Хіти тижня. Ердоган "мочить у сортирі" путінські війська в Карабасі (відео)

неділя, 25 жовтень 2020, 4:00

Турки пошматували путінських "відпускників", знищивши хвалену С-300. Про це йдеться в сюжеті Om TV, передають Патріоти України.

"Бунт" Церкви Кіпру після визнання ПЦУ: В Україні розповіли, хто є автором фейку

неділя, 25 жовтень 2020, 0:20

"Москва і її сателіти" стали розганяти заяву чотирьох ієрархів, які "категорично не погоджуються" з визнанням ПЦУ. Проти визнання автокефалії Православної церкви України виступили четверо з вісімнадцяти членів єпископату Церкви Кіпру. Про це на своїй с...