Дайте скрепам корвалолу: Сенатори США хочуть щорічно виділяти Україні $300 млн військової допомоги

Група американських сенаторів представила законопроєкт про щорічне виділення Україні 300 млн дол. як військову допомогу. Він також передбачає постачання летальної зброї, передають Патріоти України.

Республіканець Джим Річ під час засідання Комітету у закордонних справах заявив, що підготовлений сенаторами законопроєкт демонструє Україні та Росії готовність США підтримувати своїх партнерів протягом усього «демократичного перехідного періоду».

«Цей законопроєкт зміцнить обороноздатність України шляхом військового вишколу і оснащення, а також посилить дипломатичну підтримку з боку США та Європи», – наголосив Річ.

Водночас представниця Демократичної партії Джин Шахіт зазначила, що «зловмисна поведінка Кремля» стосовно Сполучених Штатів і трансатлантичних партнерів США не слабшає, тому забезпечення України здатністю протистояти цій агресії має таке велике значення.

Крім фінансової допомоги, документ містить звіт адміністрації про дипломатичну підтримку США України протягом наступних п’яти років, а також надання Пентагоном і Держдепартаментом звіту про потенціал та потреби ЗСУ. Виходячи з нього, сформований план постачання допомоги у сфері безпеки Україні.

Окрім того, законопроєкт рекомендує Держдепу США сформувати спільно з європейськими партнерами робочу групу в Україні та призначити спецпосланця від Вашингтона на «нормандських» переговорах.

Заяву про "припинення постачання зброї" Україні вирвали з контексту – Дуда

четвер, 21 вересень 2023, 22:00

Польський президент Анджей Дуда заявив, що слова прем'єр-міністра держави Матеуша Моравецького про припинення військової допомоги Україні через необхідність переозброєння вирвали з контексту. Про це заявив сам Дуда в інтерв'ю в польському телеканалу TV...

Поки що без ATACMS: Білий дім розповів про новий пакет допомоги

четвер, 21 вересень 2023, 21:30

В адміністрації президента США розкрили, що найближчий пакет допомоги для України включатиме суттєве підкріплення для систем ППО, але все ж не буде містити далекобійних ракет ATACMS. Про це повідомляє NBC із посиланням на коментар старшого директора з ...