Верховна Рада України ухвалила закон про допуск іноземних військових в Україну для участі в багатонаціональних навчаннях у 2022 році. За президентський закон "Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях" (6359) проголосувало 318 народних депутатів України, передають Патріоти України.
Ухвалення закону дає можливість схвалити рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях. Зокрема, йдеться про багатонаціональні навчанні з підготовки підрозділів збройних сил - "Об'єднані Зусилля – 2022", українсько-американські навчання "Репід Трайдент – 2022", українсько-британські навчання "Козак Мейс – 2022", багатонаціональні навчання "Світла Лавина – 2022", українсько-польські навчання "Сільвер Сейбер – 2022", українсько-американські навчання "Сі Бриз – 2022", українсько-румунські навчання "Ріверайн – 2022", багатонаціональні навчання "Кленова Арка – 2022" та багатонаціональні навчання "Вікінг – 2022".
В додатку першому до закону сказано, що стратегічний курс щодо набуття Україною членства в НАТО та ЄС, а також складна поточна воєнно-політична ситуація та визнання України членом Програми розширених можливостей НАТО створюють необхідність у підтриманні та нарощуванні оперативних спроможностей Збройних Сил України, зокрема й шляхом проведення багатонаціональних навчань на території України із залученням підрозділів збройних сил держав-членів НАТО, держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" та партнерів.
Згідно з пояснювальною запискою, для фінансування витрат, пов’язаних із підготовкою та проведенням багатонаціональних навчань на території України та поза її межами у 2022 році, передбачено 106 млн 548,33 тис. гривень (з яких 52 млн 072,59 тис. гривень - на території України).
Ці кошти планується виділити в межах асигнувань Міністерства оборони України на 2022 рік за бюджетною програмою "Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни" за напрямами "Підготовка військ, проведення операцій та міжнародних навчань", "Закупівля пально-мастильних матеріалів" та "Квартирно-експлуатаційне забезпечення".
Війна Росії з Україною є найбільшою тактичною і стратегічною помилкою в сучасній історії. Таку думку президент Фінляндії Александер Стубб висловив в інтерв'ю виданню The Sydney Herald, передають Патріоти України. . "Я б стверджував, що це найбільша та...
Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...