
Військові країни-агресора РФ використали гібридний авіаційний боєприпас "Гром-Э1" для удару по Харкову в ніч на 20 жовтня. Про це розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, відеокоментар опублікувала прокуратура в Telegram, передають Патріоти України.
Окупанти вдарили по Новобаварському району міста приблизно опівночі. Унаслідок вибуху пошкоджено кілька приватних житлових будинків й автомобілів, розповів Чубенко. За словами речника, росіяни використали авіаційний боєприпас "Гром-Э1", який є гібридом планувальної авіабомби й ракети.
За даними проєкту Defense Express, окупанти створили цю так звану ракето-бомбу на базі ракети Х-38, дальність гібриду становить до 120 км, а маса бойової частини – 315 кг. Однак, як писав портал The War Zone, базою для "Грому" може бути також осколково-фугасна авіабомба ОФАБ-500У.
Російські ресурси повідомляли, що комплекс "Гром" розроблено корпорацією "Тактическое ракетное вооружение" й підходить для використання бойовими літаками типу МіГ-35, Су-34, Су-35, Су-57, а також гелікоптерів.
Міністерство оборони України підтвердило, що в окупованому Криму протягом останніх днів було завдано ударів по низці ворожих цілей: об'єктах протиповітряної оборони, нафтобазі та газостанції. Таку заяву відомство оприлюднило 22 червня у Facebook, перед...
Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...