"Дасть можливість виконувати не лише повітряні, а й наземні операції": Світан назвав "тріаду" для перемоги над ворогом

Щоб досягти переваги над авіацією країни-окупанта Росії, Україні потрібна "тріада" засобів. Це літаки-винищувачі, літаки далекого радіолокаційного виявлення та ефективні засоби ППО. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан. При цьому винищувачі F-16 є обов'язковою складовою цієї "тріади", наголосив він, передають Патріоти України.

Як пояснив Світан, необхідні "літаки-винищувачі, перехоплювачі, бомбардувальники та штурмовики". При цьому лише один літак є "багатофункціональною машиною", що поєднує у собі всі чотири функції, і це F-16.

"Чому нам потрібні саме F-16? Тому що вони якраз вбудовуються у цю систему. Інші літаки повністю в неї не вбудуються – ті ж Gripen чи Mirage. Вони можуть виконувати якісь свої завдання, але всі чотири завдання може виконувати лише F-16, тому що це багатофункціональна платформа, яка саме для цього призначена", – сказав експерт.

Друга складова – літаки-радари, літаки далекого радіолокаційного виявлення. "Нам передали два такі літаки шведи. Є можливість отримання таких самих літаків від Польщі", – розповів експерт. І, нарешті, третя складова – ефективна протиповітряна оборона. "Це зенітно-ракетні комплекси типу Patriot або SAMP/T". "Така тріада переважання у повітрі дасть можливість виконувати не лише повітряні, а й наземні операції", – наголосив експерт.

Окупанти захопили кілька населених пунктів: Український фронт на Донбасі розвалюється, - Bild

субота, 20 липень 2024, 20:00

За останні дні російські окупаційні війська захопили кілька населених пунктів на Донбасі, що може свідчити про частковий розвал української оборони в цьому регіоні. Таку думку висловив експерт німецького видання BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьо...

На Донузлаві в Криму морський дрон СБУ уразив катер КС-701 “Тунець” (відео)

субота, 20 липень 2024, 19:30

Супутникові знімки оприлюднило видання «Радіо Свобода», на яких видно сліди пожежі після удару по російській військовій базі. . Один з осередків пожежі знаходиться на території Донузлавської вітрової електростанції, але основна шкода була завдана війс...