Дати по руках олігархам, спекулянтам та їх "зеленій криші": "Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що "якось воно буде", - нардеп Ростислав Павленко

Закон, яким буде регламентуватись запуск ринку сільськогосподарських земель, має передбачати конкретні механізми захисту землі, селян, держави, а також інтересів громади. Фракція "Європейська Солідарність" подала поправки до цього законопроекту і наполягає на їх врахуванні. Про це заявив народний депутат України Ростислав Павленко, , зазначають Патріоти України.

"Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що "якось воно буде", якось ринок все вирішить. Є досвід інших країн, коли перед запровадженням ринку землі було закладено дуже конкретні механізми захисту селян, держави, землі і захисту громади", – підкреслив Ростислав Павленко.

"Ми не маємо права порушити інтереси селянина. Ми не маємо права поставити під загрозу українську землю, її якість і перспективу України, яка пов'язана із землею та її обробкою. Ми не маємо права поставити під загрозу інтереси громади, щоб вона опинилася перед ризиком того, що її бюджет втрачатиме", – також наголосив він.

За словами депутата, обговорення цього закону – це найважливіша дискусія України. "Бо земля для українців – це завжди більше, ніж товар, більше, ніж те, що можна купити і продати, тому до землі має бути особливе ставлення", – зауважив він.

"Ми всі чуємо про ринок землі, але ми не маємо права допустити базару. Ми не маємо права допустити, коли холдинги чи іноземці за безцінь скуповуватимуть українську землю", – зазначив Ростислав Павленко.

Депутат підкреслив, що ринок землі існує майже в усіх країнах, але це найбільш ретельно регульоване питання, де застерігаються інтереси селян, фермерів, людей, які працюють на землі, інтереси держави та громади.

Він також підкреслив, що важливим є визначення мінімальної ціни землі, створення Земельного банку для підтримки фермерів, встановлення високого реєстраційного збору для забезпечення інтересів громади.

За його словами, також має бути обов'язково передбачений захист української землі з точки зору збереження її якості.

"Також має бути обмеження можливості концентрації земель в одних руках", – зазначив Ростислав Павленко.

На жаль, всі ці умови не враховані у законопроекті, який пропонує ухвалити монобільшість, – застерігає Ростислав Павленко. "Ми чуємо якісь загальні речі та загальні міркування", – зазначив він.

Депутат наголосив на важливості отримати від влади конкретні відповіді на поставлені питання.

"Без цього запровадження того, що влада називає ринком землі, категорично неприпустиме", – підкреслив він.

"Головна помилка Зеленського, те що він залишив демократію", - "слуга народу" Богуцька вимагає закрити українцям рота

п’ятниця, 26 квітень 2024, 2:35

"Знаєте, про що я насправді шкодую? Про те, що з прийняттям Воєнного стану не було введено воєнну цензуру. Володимир Зеленський (чи справді, чи з подачі європейських партнерів) залишив демократію під час війни. Це була помилка!!!" - написала Богуцька. ...

Вибори недійсні. Х*ло - узурпатор: Європарламент не визнав легітимність Путіна

п’ятниця, 26 квітень 2024, 1:45

Країни-члени Євросоюзу та міжнародна спільнота не повинні визнавати результати "виборів" 15-17 березня у Росії, за результатами яких "переможцем" оголосили Володимира Путіна. Відповідну резолюцію прийняв Європарламент у четвер, 25 квітня. Документ підт...