Дати по руках олігархам, спекулянтам та їх "зеленій криші": "Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що "якось воно буде", - нардеп Ростислав Павленко

Закон, яким буде регламентуватись запуск ринку сільськогосподарських земель, має передбачати конкретні механізми захисту землі, селян, держави, а також інтересів громади. Фракція "Європейська Солідарність" подала поправки до цього законопроекту і наполягає на їх врахуванні. Про це заявив народний депутат України Ростислав Павленко, , зазначають Патріоти України.

"Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що "якось воно буде", якось ринок все вирішить. Є досвід інших країн, коли перед запровадженням ринку землі було закладено дуже конкретні механізми захисту селян, держави, землі і захисту громади", – підкреслив Ростислав Павленко.

"Ми не маємо права порушити інтереси селянина. Ми не маємо права поставити під загрозу українську землю, її якість і перспективу України, яка пов'язана із землею та її обробкою. Ми не маємо права поставити під загрозу інтереси громади, щоб вона опинилася перед ризиком того, що її бюджет втрачатиме", – також наголосив він.

За словами депутата, обговорення цього закону – це найважливіша дискусія України. "Бо земля для українців – це завжди більше, ніж товар, більше, ніж те, що можна купити і продати, тому до землі має бути особливе ставлення", – зауважив він.

"Ми всі чуємо про ринок землі, але ми не маємо права допустити базару. Ми не маємо права допустити, коли холдинги чи іноземці за безцінь скуповуватимуть українську землю", – зазначив Ростислав Павленко.

Депутат підкреслив, що ринок землі існує майже в усіх країнах, але це найбільш ретельно регульоване питання, де застерігаються інтереси селян, фермерів, людей, які працюють на землі, інтереси держави та громади.

Він також підкреслив, що важливим є визначення мінімальної ціни землі, створення Земельного банку для підтримки фермерів, встановлення високого реєстраційного збору для забезпечення інтересів громади.

За його словами, також має бути обов'язково передбачений захист української землі з точки зору збереження її якості.

"Також має бути обмеження можливості концентрації земель в одних руках", – зазначив Ростислав Павленко.

На жаль, всі ці умови не враховані у законопроекті, який пропонує ухвалити монобільшість, – застерігає Ростислав Павленко. "Ми чуємо якісь загальні речі та загальні міркування", – зазначив він.

Депутат наголосив на важливості отримати від влади конкретні відповіді на поставлені питання.

"Без цього запровадження того, що влада називає ринком землі, категорично неприпустиме", – підкреслив він.

САП подала позов про конфіскацію оформленої на тещу-пенсіонерку елітної столичної квартири міністра Коваля

п’ятниця, 9 травень 2025, 9:53

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...

На концерті Кобзона пристойний аншлаг і висока утилізація автотранспорту росіян: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 9 травня

п’ятниця, 9 травень 2025, 8:43

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: