Дати відсіч Росії: Італія створить підрозділ для стримування гібридних атак

Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив у стратегічному звіті, що його країна терміново потребує нової цивільної та військової структури, в якій працюватиме п'ять тисяч осіб, для боротьби з гібридними військовими загрозам, передають Патріоти України.

Нещодавній сплеск підозрілих інцидентів по всій Європі змусив уряди перебувати в стані підвищеної готовності, що викликало питання про вразливість регіону до російських атак, які поєднують військові та невійськові дії, пише Reuters.

"Необхідно за допомогою чітких інструментів і в короткі терміни розробити здатність до прогнозування та адаптації дій, спрямованих на запобігання, стримування та відбиття гібридних атак", — написав Крозетто у звіті.

"Італія стикається з загрозами гібридної війни в критично важливих секторах, включаючи енергетичну інфраструктуру та аеропорти, і повинна створити центр для боротьби з дезінформацією та ворожими діями в сфері когнітивної війни", — додав Крозетто.

Його доповідь обговорювалася на переговорах високого рівня з питань оборони, які провів президент Італії Серджо Маттарелла за участю міністра, прем'єр-міністерки Джорджи Мелоні та начальника Генерального штабу генерала Лучано Портолано.

Офіс Маттарелли повідомив, що під час переговорів "було порушено питання гібридних загроз з боку Росії та інших ворожих іноземних суб'єктів як складного виклику безпеці Європи та Італії, а також цілісності демократичних процесів".

Цифра вражає: Скільки українців перебуває під тимчасовим захистом країн ЄС

середа, 17 червень 2026, 21:42

Скільки співвітчизників нині перебуває під тимчасовим захистом країн ЄС (станом на кінець квітня 2026 р. за даними Євростату), передають Патріоти України.

Портников дав прогноз, чи поверне Україна кордони 1991 року

середа, 17 червень 2026, 19:50

Український журналіст і політичний оглядач Віталій Портников вважає, що відновлення територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року залишається можливим, однак цей сценарій може розтягнутися на десятиліття та залежатиме від глобальних змін...