Дав команду: Комбриг розповів, як вдалося зберегти українські Су-25 на початку повномасштабної війни

У перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну російські ракети "знищили" українські літаки, які не підлягали ремонту. А всі боєздатні штурмовики Су-25 вдалось вивести з-під удару. Українські льотчики мали план дій на випадок російської агресії. Про це розповів командир бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова полковник Сергій Самойлов в інтерв'ю Armyinform, передають Патріоти України.

Він зазначив, що однозначної інформації про те, що "саме завтра почнеться", у них не було. Проте українські льотчики готувалися до початку великої війни, вони мали бойові розпорядження на випадок різних сценаріїв.

За словами Самойлова, 23 лютого він зібрав всіх заступників та командирів ескадрилей. Того дня літаки ще виконували планові вильоти, і полковник провів розбір польотівА вже вночі полковника викликали на відеоконференцзв’язок із командуванням. Командувач Повітряних сил зібрав селекторну нараду.

"Командувач сказав, що є велика ймовірність атаки саме в цю ніч… І це сталося!" – згадує ті події Сергій Самойлов І вже в ту ніч весь віраж-планшет – система виявлення повітряних цілей – став червоним. Це Росія готувалась розпочати ракетну атаку на Україну.

"Я дав команду виводити літаки з-під удару. На ранок 24 лютого всі літаки були заправлені, з боєкомплектом. Виведення з-під удару пройшло у нас добре, без втрат", – розповів полковник.О 4-й ранку російські ракети прилетіли за старими координатами та по тих літаках, яким ніякий ремонт не допоміг би, сказав Сергій Самойлов.

Він також зазначив, що допомогло врятувати українські штурмовики зокрема і те, що після планових вильотів 23 лютого їх ще "не розтягнули по стоянках".

"А потім почалася бойова робота. Мені надходила інформація від командирів і від розвідників. Ми отримували координати, характер цілей, я доводив завдання до своїх льотчиків. Так уже понад рік ми працюємо майже щодня. З різних аеродромів, різними силами, то парами, то четвірками – по-різному", – розповів про сьогоднішню бойову роботу льотчиків-штурмовиків полковник Сергій Самойлов.

Замість Марка Міллі: Сенат США затвердив новим головою Об'єднаного комітету начальників штабів

четвер, 21 вересень 2023, 11:40

Раніше законодавці не могли затвердити Брауна і ще кількох кандидатів на вищі пости у військовому керівництві країни у зв'язку з опозицією з боку одного сенатора-республіканця. . Сенатори змогли розпочати голосування щодо призначення Брауна і ще дво...

Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна

четвер, 21 вересень 2023, 11:36

Три країни Європейського Союзу, які ввели національні заборони на експорт української агропродукції, готові розглядати механізм спільної верифікації та погодження постачання, запропонований Україною, передають Патріоти України. Про це заявив заступник ...