Давно вже час: Польща вилучила у посольства РФ базу відпочинку під Варшавою

Польща вилучила у РФ базу відпочинку під Варшавою, яку орендує посольство Росії з 1980-х років. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі.

За словами заступника міністра клімату та навколишнього середовища Польщі Едварда Сярки, зараз проводиться інвентаризація та технічна оцінка об'єктів.

"У середу співробітники Державного лісництва вилучили та взяли під охорону майно, орендоване посольством Російської Федерації у Варшаві у лісництві Яблонна під Варшавою", - сказав він.

Як стверджувала польська влада, угода з російською стороною була розірвана через несплату орендної плати. На території "Скуб'янки" на березі Зегжинського водосховища розташовані два готелі, дві вілли та кілька літніх будиночків.

Навесні польська влада зайняла будівлю за адресою Собеського 100, що знаходиться у російській дипломатичній власності. Мер Варшави Рафал Тшасковський заявив, що хоче передати його українським біженцям.

До цього МЗС Польщі також повідомляло, що звернулося до державних органів з поданням "про порушення виконавчого провадження щодо двох об'єктів нерухомості, що не використовуються в дипломатичних і консульських цілях, що знаходяться в незаконному володінні Росії, тобто об'єктів нерухомості, розташованих за адресою: Собеського, 100 і Келецька, 45".

У будівлі за адресою Келецька, 45 знаходиться школа при посольстві Росії в Польщі. У будівлі за адресою Собеського, 100, раніше проживали російські дипломати, тепер вона не заселена і потребує ремонту.

"Одна військова частина РФ живе тиждень": Воїн ЗСУ розповів, чому окупанти не можуть взяти Бахмут (відео)

неділя, 2 квітень 2023, 9:33

Українські артилеристи під Бахмутом / Фото: Telegram Валерія Залужного. Як розповів лейтенант Володимир Назаренко, росіяни використовують під Бахмутом "одноразових" та "дешевих" військових. . Під час боїв за Бахмут Донецької області Сили оборони Україн...

Конституційний суд переглядатиме законність угоди про розміщення Чорноморського флоту ВМС РФ у Криму

неділя, 2 квітень 2023, 9:29

До КСУ надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України. Юридичний запит нардепів стосується угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 21 квітня 2010 року. В КСУ пояснили, що суб’єкт прав...