Де вирішується доля світу: "Якщо США зупинять агресію РФ на Донбасі, то вони зможуть зробити це і в інших місцях", - Волкер до Помпео

Процес імпічменту президента США нашкодив американським відносинам з Україною. Про це написав екс-спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в журналі Foreign Policy, зазначають Патріоти України.

Американський дипломат вважає, що запланований на 31 січня візит держсекретаря США Майка Помпео в Київ повинен стати приводом для відновлення американської підтримки України.

У статті Волкер вказує, що візит Помпео стане відповіддю на питання, яке стало темою обговорень в американських політичних колах і в пресі, “чи дбають американці про Україну”.

Однак дипломат констатує проблеми у двосторонніх відносинах країн. Через міжпартійне політичне протистояння в Америці Україна і її новий президент виявилися незахищеними і в певній мірі навіть ізольованими.

Волкер наполягає на тому, що американська підтримка потрібна не тільки Україна, але і США.

“Якщо Сполучені Штати зможуть зупинити і змусити дати задній хід російської агресії в Україні, то вони зможуть запобігти таке і в інших місцях – зокрема, щодо нинішніх союзників по НАТО, яких Сполучені Штати зобов’язані захищати”, – зазначив дипломат.

Курт Волкер назвав позитивні кроки адміністрації Трампа, зокрема, надання Україні військової допомоги та визначення дій Російської Федерації як агресора. Однак при цьому, на його думку, з вересня минулого року політичні позиції Сполучених Штатів втратили “фокус і енергійність”.

“Партійні інтереси і особливо процес імпічменту змусив багатьох посадових осіб, які професійно працювали по Україні, або покинути уряд, або не висовуватися, щоб не потрапити під перехресний вогонь”, – вважає дипломат.

Волкер вважає, що саме відсутність голосу США призвела до того, що на “нормандському саміті” в Парижі президент Франції Макрон і канцлер Німеччини Меркель промовчали, коли Володимир Путін спростував свою відповідальність за війну.

Волкер зазначає, що тільки Помпео здатний зробити авторитетну заяву про подальшу підтримку України.

“Зеленський заслуговує повної підтримки США в його спробах. Візит Помпео в Україну – це важлива можливість нарешті перетворити це в реальність”, – завершує Курт Волкер.

Як повідомлялося раніше, журналістка видання NPR Мері Келлі заявила, що державний секретар США Майк Помпео накричав на неї після незручних питань в інтерв’ю про Україну. Так, вона підкреслила, що Помпео запитав «ви думаєте американцям не байдужа Україна?», а також поставив питання про те, чи може Келлі показати на карті державу.

"Главное событие Мюнхенской конференции по безопасности - расчехление путинских агентов", - Шуліпа

понеділок, 17 лютий 2020, 17:41

"Одним из информационных событий прошедших 14 февраля в Баварии на Мюнхенской конференции по безопасности стало распространение некого плана прекращения войны в Украине, сформулированного по инициативе представителей Российского совета по международным...

Хіти тижня. Політтехнолог одним реченням прокоментував вбрання дружини Зеленського на зустрічі із Папою Римським

понеділок, 17 лютий 2020, 17:30

Олена Зеленська на аудієнції постала в стриманому платті довжини міді чорного кольору з баскою. У суперечку втрутився відомий український політолог, експерт Олексій Голобуцький, який також відомий критикою політики Зеленського. Однак, втрутившись у суп...