
Сьогодні, 1 серпня, перше судно для експорту українського зерна виходить з одного із портів України. Про це інформує пресслужба Міністерства оборони Туреччини у Twitter.
Такий крок, здійснений в межах "зернової угоди", спрямований на розв'язання проблеми продовольчої кризи та голоду у світі. Слід зауважити, що офіційно у турецькому Міноборони не назвали український порт, з якого піде перше судно із зерном.
Водночас, кількома днями раніше, у день початку роботи "зернових коридорів" на Одещину приїхали посли країн G7, а також президент України Володимир Зеленський, які простежили за процесом завантаження українського зерна.
Своєю чергою, офіційний представник президента Туреччини Ібрагім Калін назвав "високою ймовірністю" те, що 1 серпня перше судно з українським зерном буде відправлено з українського порту.
"Кораблі готові до виходу з Одеського порту. Є подробиці, наприклад, того, як будуть виходити і з яких координат, коли увійдуть у міжнародні територіальні води, хто буде завантажувати їх, коли вони увійдуть у турецькі територіальні води. Ймовірність відправлення першого корабля завтра вранці здається високою", - цитує його турецьке видання Star.
Він додав, "якщо міжнародна спільнота не покладе край війні в Україні, ми говоритимемо про війну знову через два-три місяці". Тому, за його словами, важливо забезпечити безпеку на всіх фронтах.
Як повідомляло раніше видання CNN Turk, у порт Стамбула перший караван з українським зерном може прибути вже 3 серпня. Очікується, що перша партія зерна відправиться в країни Африки. ООН припустило, що шлях займе близько півтора місяця.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.12.25 орієнтовно склали:
Російський нафтовий танкер Валерій Горчаков, що постраждав від атаки безпілотників вночі 18 грудня, поступово йде під воду. Свіжі знімки, які потрапили в мережу, демонструють, що кормова частина судна майже повністю затонула, досягнувши рівня надбудови...