"Декларації Трампа можуть засвідчити, що він успішно ухиляється від податків", - Фельштинський

Президент США позиціонує себе як успішного бізнесмена, але згідно з його податковими деклараціями може виявитися, що це не так.

Декларації президента США Дональда Трампа, які його зобов'язав надати федеральний апеляційний суд у Нью-Йорку, можуть засвідчити, що глава Білого дому успішно маніпулює податковою системою країни й ухиляється від сплати податків. Таку думку висловив російсько-американський історик, автор книги "ФСБ підриває Росію" Юрій Фельштинський, передають Патріоти України.

"До останнього часу, до обрання Трампа президентом, податкові декларації кандидатів у президенти США ніколи не були предметом обговорень, тому що їх завжди надавали на суд громадськості, за замовчуванням – навіть вимагати цього не доводилося. Це була стандартна, загальноприйнята процедура. Американський народ і преса щиро вважали, що людина, яка претендує на пост президента США, зобов'язана добровільно відкрити свої податкові декларації і показати в такий спосіб, що вона є чесним, добропорядним громадянином, який сплачує податки. Хтось із кандидатів і майбутніх президентів був заможною людиною, а хтось був за американськими мірками не дуже багатим. Але податкові декларації показували абсолютно всі. Трамп став першим, хто відмовився це зробити. Спочатку він заявляв, що його декларації ще не готові й наразі на стадії "аудиту", але він їх покаже, щойно аудит завершать. Після перемоги на виборах він сказав, що не покаже жодних своїх податкових декларацій. Для американців це стало новиною. У США не припускали, що таке можливо", – підкреслив Фельштинський.

Він вважає, що Трамп не надав би своїх декларацій, навіть якби у США був закон, що зобов'язує його це зробити. "Коли преса і громадськість стали наполягати на тому, що Трамп зобов'язаний надати свої податкові декларації, з'ясували, що закону, який зобов'язує його це зробити, немає. Із юридичного погляду на федеральному рівні все й зупинилося. Відверто кажучи, навіть якби був такий закон, Трамп однаково не показав би своїх декларацій, а пішов би на порушення закону, водночас стверджуючи, що президент США за визначенням непідсудний і має право на вчинення будь-якого злочину (що неодноразово заявляли вже Трамп і його адвокати в різних інших ситуаціях)", – сказав співрозмовник.

За його словами, якщо Трамп не надасть декларацій до президентських виборів 2020 року, потім це питання не матиме значення. "Зараз преса і громадськість намагаються знайти доступ до декларацій Трампа через судові інстанції. Оскільки взяти декларації у Трампа виявилося неможливим, суд вимагає, щоб їх надала бухгалтерська контора, яка обслуговує президента. Інакше кажучи, було знайдено якусь лазівку, яка дає шанс здобути декларації Трампа не на федеральному, а на штатному рівні. Треба пам'ятати, що у США є податки двох рівнів – федеральні і штатні. За штатними податками про фінансовий стан людини можна зрозуміти якщо не все, то майже все. Будь-яке судове рішення може бути апельовано. До того ж, судові інстанції у США – повільні. За наявності гарних адвокатів і великих грошей судову процедуру завжди можна затягнути. Трамп з успіхом використовує ці можливості. Усе, що йому потрібно зробити, – протриматися ще один рік, до виборів у 2020-му. Якщо він зуміє просаботувати судові рішення ще протягом року, а шанси на це великі, – питання про його податкові декларації перестане мати значення", – заявив Фельштинський.

Він не відкидає, що декларації Трампа можуть спростувати думку, що він успішний бізнесмен. "Коли президент не показує своїх декларацій – це дуже інтригує. І чим довше він їх не показує, тим більше всіх розпирає цікавість. Що там може бути? Трамп позиціонує себе як успішного бізнесмена. За податковими деклараціями може виявитися, що це не так. Він кілька разів оголошував банкрутство. У принципі це не рідкісна для бізнесу процедура в надзвичайних обставинах. Але Трамп оголошував банкрутство занадто часто, шість разів. Це багато. Якщо згадати, що під час виборчої кампанії лунали гасла: віддайте Америку в руки гарному бізнесмену!" – підкреслив співрозмовник.

Він зазначив, що у США публікували матеріали про подвійну бухгалтерію Трампа. "Окрім того, декларації можуть продемонструвати, що Трамп успішно маніпулює податковою системою США й ухиляється від податків. Під час виборчої кампанії він відкрито заявляв, що не платить федеральних податків, тобто з року в рік показує в бізнесі збитки, оскільки це єдиний варіант, за якого бізнесу дозволяють не платити федерального податку. Відкриття штатних податкових декларацій допоможе відповісти на запитання, чи ухилявся Трамп від сплати ще і штатних податків. Окрім того, у США були публікації про те, що бізнес нерухомості Трампа веде подвійну бухгалтерію, завищуючи вартість активів під час надання кредитів і занижуючи їх під час заповнення податкових декларацій. Це може виявитися не просто порушенням, що карають штрафом, але й кримінально караним злочином, засудити за який Трампа, утім, можна буде лише після того, як він перестане бути президентом США", – резюмував Фельштинський.

Джерело: Гордон

Жодна країна не переходила на F-16 так швидко: Згурець розкрив основні проблеми

вівторок, 16 липень 2024, 17:59

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець заявив, що на першому етапі американські винищувачі F-16 не внесуть кардинального впливу на ситуацію на полі бою. В ефірі телеканалу "Еспресо" він зауважив, що в перспективі, ...

В Україні чехи побудують патронний завод, а американці налагодять виробництво штурмових гвинтівок, - Шмигаль

вівторок, 16 липень 2024, 17:14

Україна та Чехія підписали угоди про спільне виробництво зброї. Про це під час спільної пресконференції з очільником чеського уряду Петером Фіалою розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише "Європейська Правда", інформують Патріоти України. ...