
Влада Чехії відмовила Росії в розміщенні на території країни наземної станції навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, повідомляють Патріоти України з посиланням на журнал Respekt.
Росія звернулася з проханням про експлуатацію супутникової системи в Мінтранс Чехії, повідомив міністр транспорту країни Карел Гавлічек.
“Ми просили дати більше інформації, але з нами ніхто не зв’язався. Отже, такий запит не був схвалений”, – сказав міністр.
Гавлічек зазначив, що Чехія орієнтується і покладається на європейську навігаційну систему Galileo, яка знаходиться в Празі, обслуговує всі країни – члени ЄС і знаходиться під громадським контролем.
За інформацією журналу, із запитом росіян були ознайомлені і спецслужби Чехії. Вони відкинули можливість розміщення РФ системи ГЛОНАСС.
“Був ризик, що в технологічних функціях станції міг бути захований активний елемент, який здійснював би шпигунську діяльність. Це система, яка використовується як частина навігації по всьому світу, але ГЛОНАСС також містить зашифровані механізми, які служать російській армії і її інтересам”, – сказало виданню джерело в спецслужбі.
Тим часом європейські спецслужби, згідно з даними Respekt, зібрали докази того, що нові супутники матимуть шпигунські функції. Йдеться, зокрема, про контроль за ядерною зброєю країн Заходу.
Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...
В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. . За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої...