Держприкордонслужба України отримає у дарунок від США морські катери

Морська охорона Державної прикордонної служби України отримає від США два катери. Про це у Києві заявив на міжнародній конференції радник з програми експертного контролю та безпеки кордонів посольства США Кевін Кільєр, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Укрінформ».

«Ми працюємо з української стороною у питаннях охорони морських кордонів і виявили потребу у розбудові не лише інфраструктури морських підрозділів, а й необхідність оновлення флоту. Тому було прийнято рішення про надання морській охороні прикордонної служби двох катерів, які обслуговуватимуть 25 осіб», - сказав він.

Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зауважив, що США продовжать надавати допомогу Україні через агресію Російської Федерації, зокрема на морі. Дипломат наголосив, що безпека в Азовському і Чорному морях України - важливе питання безпеки не лише для України, а і для всього світу. США розуміє, що Україна потерпає від Російської Федерації через перепону свободи судноплавства.

Учасники міжнародної конференції з розвитку Морської охорони Держприкордонслужби 23 липня 2019 року

«Україна - це ворота між Сходом і Європою, тому ми повинні допомагати Україні», - сказав високопоставлений американець.

У цьому контексті він повідомив, що США виділили 4 мільйони доларів на створення швидкої групи реагування у містах Маріуполь та Бердянськ, і наразі є необхідність створення сучасних центрів їх постійної дислокації та для ремонту суден.

Один з двох переданих США Морській охороні ДПСУ катерів Safe Boat 27

Своєю чергою голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зауважив, що одним з пріоритетів відомства є створення самодостатньої Морської охорони здатної ефективно захищати морські кордони та адекватно протидіяти викликам. Тому, за його словами, розбудовується інфраструктура базування Морської охорони на Азові та розгортаються підрозділи спеціальних дій на воді, а також оновлюється корабельно-катерний склад, зокрема за допомогою міжнародних партнерів.

Хіти тижня. "Великі країни ... втомились від санкцій проти РФ": У США закликали визнати анексію українського Криму Росією

п’ятниця, 6 грудень 2019, 2:00

Автор акцентує увагу на втратах, що їх Москва зазнала в процесі захисту півострова під час Другої світової і Кримської воєн. Американський журнал The National Interest закликав США переглянути свою позицію щодо анексії Криму і визнати півострів російсь...

Хіти тижня. Путін готує Зеленському дві нові умови щодо Донбасу: Генерал попередив про небезпеку (відео)

п’ятниця, 6 грудень 2019, 0:35

Президент Росії Володимир Путін на переговорах у "нормандському форматі" може висунути президенту України Володимиру Зеленському дві додаткові умови щодо Донбасу. Про це розповів у ефірі ObozTV колишній заступник начальника Генштабу Збройних сил Україн...