"Дешево та сердито": Австралійські картонні БПЛА PPDS в Україні успішно кошмарять російських окупантів

Легкий, невеликий логістичний літак для поля бою називається Corvo Precision Payload Delivery System (PPDS).

Австралійська компанія SYPAQ отримала сплеск інтересу до себе в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, через її картонні безпілотні авіаційні системи, які застосовує Україна у бойових діях.

SYPAQ повідомила, що літак використовується в різних цілях, таких як розгортання корисного навантаження датчиків, можливість доставляння невеликих вантажів, діє як бортовий ретранслятор розширеного зв’язку та використовується як приманка, вказує сайт "Мілітарний".

"Україні було продано сотні безпілотних літальних апаратів", – сказав Росс Осборн, головний інженер SYPAQ.

Постачання в Україну розпочалося у лютому-березні 2023 року. У компанії додали, що не можуть розкрити кількість поставлених в Україну БПЛА із міркувань безпеки. Про продаж БПЛА Україні повідомив міністр оборони та віцепрем’єр-міністр Австралії Річард Марлес на австралійському авіашоу Avalon Airshow 3 березня цього року.

За словами генерального директора SYPAQ Аманди Холт, це викликало сплеск інтересу до літака як з боку військових, так і громадських організацій.

"Оператори використовують БПЛА для багатьох типів завдань, що виходять за рамки його первісної конструкції", – розповіли у компанії.

Холт додав, що компанія поки що не може розкрити, які країни азійсько-Тихоокеанському регіону виявили інтерес до цих "картонних" безпілотників.

В залежності від моделі дрон може підняти до 3 кг або 5 кг, нести вантаж протягом 1-3 години в залежності від навантаження на дальність у 40-120 км.

Основне завдання безпілотників – доставка боєприпасів, їжі та медикаментів безпосередньо на передову. Але також можливі розвідувальні польоти та скидання вибухових пристроїв. Осборн підкреслив, що дрони виготовлені з розрахунку на роботу в складних умовах:

"Міцний картон був просочений воском, щоб запобігти руйнуванню фюзеляжу та подальшому падінню дронів у вологих погодних умовах".

"Багатопросторові операції": Генштаб ЗСУ повністю переграє Генштаб РФ, - Годжес (відео)

середа, 4 жовтень 2023, 18:55

Військове командування України виявилося на голову вищим за російське, оскільки РФ зосереджена на протидії українським сухопутним операціям в той час, коли Україна проводить так звані "багатопросторові операції". Про це заявив колишній командувач війсь...

"Не так просто, як показують у телевізорі": Учасники штурму розповіли, якою ціною звільняли Кліщіївку, та показали кадри реальних боїв

середа, 4 жовтень 2023, 18:53

Українські військові, учасники боїв за населений пункт Кліщіївка на Донеччині розповіли, якою ціною досягли звільнення селища. Бійці наголосили, що все було "не так просто, як показують у телевізорі". Про це йдеться в сюжеті "Радіо Свобода", в якому по...