Діяли під прикриттям спецоперації: Високопоставлені офіцери СБУ постануть перед судом за побиття та рекет

Троє керівників кібердепартамента СБУ постануть перед судом за звинуваченням в причетності до викрадення кріптотрейдера та крадіжці у нього семи біткоінів. Про це повідомляє Печерський райсуд Києва, зазначають Патріоти України.

Слідство встановило, що співробітники СБУ отримали інформацію про наявність у одного з кріптотрейдерів великої суми в криптовалюті. Силовики викрали бізнесмена в центрі Києва та відібрали в нього ключі від квартири, з якої винесли два ноутбука та планшет.

Трейдера били в машині в лісі та вимагали в нього 200 тисяч доларів. Потім сума викупу знизилася до 80 тисяч доларів. Трейдер погодився заплатити та подзвонив дружині, котра перевела сім біткоінів на кріптовалютний гаманець.

В СБУ склали рапорт, що бізнесмена затримали за запитом РФ на екстрадицію.

У ДБР заявили, що серед вимагачів були:

• заступник начальника першого управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ;
• начальник відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Управління СБУ в Сумській області;
• старший оперуповноважений 3 відділу 1 управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Цим співробітникам оголосили підозри у викраденні людини, грабежі із застосуванням насильства, крадіжці криптовалюти та перевищенні службових повноважень. Підозрюваних відсторонили від займаних посад, вони знаходяться під домашнім арештом. Слідство перевіряє чи причетні до злочину ще вісім співробітників СБУ.


Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...

ЗСУ уразили центр космічного зв'язку в Росії та низку інших об'єктів - Генштаб

понеділок, 22 червень 2026, 14:04

Українські військові 21-22 червня завдали нових ударів по важливих об’єктах російських загабників. Про це повідомив Генштаб ЗСУ в понеділок, передають Патріоти України. . Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) заявив про ураження в ніч проти 21 ч...