Діяли за вказівкою ФСБ по дестабілізації ситуації в Україні: США запровадили санкції проти чотирьох українських нардепів

Тарас Козак, Олег Волошин, Володимир Олійник, Володимир Сівкович

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло у санкційний список двох народних депутатів України нинішнього скликання та двох колишніх нардепів. Як повідомляється на сайті Мінфіну США, вони діяли за вказівкою ФСБ і причетні до зусиль Росії, спрямованих на дестабілізацію ситуації в Україні, зазначають Патріоти України.

Зокрема, санкції запроваджено проти соратника Віктора Медведчука – нардепа від партії "ОПЗЖ" Тараса Козака та ще одного народного депутата від цієї партії Олега Волошина.

Згідно з повідомленням, вони за вказівкою ФСБ координували процес вербування нинішніх і колишніх українських урядовців для підготовки до захоплення влади в України та контролю над критично важливою інфраструктурою за допомогою окупаційних російських сил.

Козака та підконтрольні йому телеканали також звинувачують у причетності до реалізації плану ФСБ з дискредитації членів найближчого оточення президента Володимира Зеленського, поширення неправдивих заяв ще одного підсанкційного нардепа Андрія Деркача про вибори в США 2020 року. За даними США, протягом 2020 року Козак працював разом із розвідниками ФСБ.

Волошина звинувачують у співпраці з російськими агентами, а також з громадянином РФ Костянтином Кілімником, який має зв’язки з російською розвідкою і був внесений до санкційного списку за спроби вплинути на президентські вибори в США 2020 року за вказівкою Росії.

Крім того, санкції запроваджено проти колишнього нардепа від "Партії регіонів" Володимира Олійника, який проживає в Москві.

"У 2021 році Олійник працював за вказівкою ФСБ для збору інформації про критичну інфраструктуру України", – йдеться у повідомленні Мінфіну США.

Під санкції також потрапив ще один колишній "регіонал", народний депутат 4-6 скликань та ексзаступник секретаря РНБО України у 2010-2013 роках Володимир Сівкович.

"У 2021 році Сівкович працював із мережею агентів російської розвідки для проведення операцій впливу, які намагалися заручитися підтримкою України для офіційної передачі Криму Росії в обмін на виведення підтримуваних Росією сил на Донбас", – зазначає Мінфін США.

Сівковича також звинувачують у тому, що на початку 2020 року Сівкович координував з російськими спецслужбами просування дезінформаційної кампанії Деркача проти президентських виборів 2020 року в США.

Запроваджені санкції передбачають блокування всієї власності вказаних осіб в США, а також діяльності компаній, які прямо чи опосередковано на 50% або більше відсотків належать одному чи кільком підсанкційним особам.

Слідом за Угорщиною: У Словаччині виступили проти переговорів про членство України в ЄС

понеділок, 11 грудень 2023, 17:22

У Словаччині вважають, що Україна ще не готова до початку переговорів про вступ до Європейського союзу. Про це сказав голова комісії із зовнішніх відносин парламенту Словаччини Маріан Кері в коментарі російському порталу "Известия", передають Патріоти...

Єдина перспектива - смерть: У СБУ прокоментували причетність до вбивства Іллі Киви

понеділок, 11 грудень 2023, 16:47

В українській службі безпеки розповіли, чи причетні працівники спецслужби до вбивства колишнього нардепа та колаборанта Іллі Киви. Про це вони написали у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. Вони наголосили на тому, що СБУ проводить без...