Для отримання питної води треба два дні стояти в черзі: Що зараз відбувається у Маріуполі

У тимчасово зайнятому Маріуполі для отримання питної води треба два дні стояти в черзі, а гуманітарну допомогу від окупантів скоротили. Тепер працездатне населення знову змушують працювати за їжу. Про ситуацію в Маріуполі станом на 5 червня повідомив радник мера Петро Андрющенко, передають Патріоти України.

Щоб отримати питну воду, маріупольці мають записатися в чергу, яка триває від двох днів. Це спричинено падінням рівня води в природних джерелах, що з приходом літньої спеки ще більше скоротиться.

Також окупанти скоротили видачу гуманітарної допомоги, яку зараз можуть отримати лише пенсіонери. Усім іншим їжу дають винятково за "роботу". Водночас молодь змушують записуватися в так звані "дружини" та допомагати мобільним патрулям, зокрема у фільтраційних заходах, а за відмову погрожують мобілізувати в армію терористичного угрупування "ДНР". "Маріуполь цільоспрямовано та планомірно перетворюють на гетто для українців", - резюмував Андрющенко.

"Терпіння не безмежне": Україна попередила про можливий перегляд переговорної позиції

вівторок, 23 червень 2026, 11:23

Україна може переглянути свою нинішню переговорну позицію щодо припинення війни з Росією. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявив постійний представник України при ООН Andrii Melnyk, передають Патріоти України. За словами дипломата, Київ залиш...

Гондурас зацікавився українськими дронами - новий контракт може здивувати світ

вівторок, 23 червень 2026, 10:56

Українські дрони виходять на новий ринок: їх використають проти злочинності та для аграрного сектору, передають Патріоти України. Гондурас планує закупити українські безпілотники для охорони державних кордонів і боротьби з організованою злочинністю. Пр...