"Щодо призначення Герасімова замість Суровікіна на посаду командувача об'єднаного угруповання військ в Україні. Путін знов тасує свою генеральську колоду. Згадується відоме правило: "від зміни доданків сума не змінюється". Можна ще перефразувати російського баснописця: "А вы, друзья, как не садитесь, все в победители не годитесь", - про це у Фейсбуці пише політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України.
Але ця генеральська рокіровка путіна зайвий раз свідчить про кадрову безвихідь російського президента. Міняє шило на мило. Одночасно це ще одне свідчення путінської параної. Він нікому не довіряє, він постійно оновлює свою систему стримувань і противаг. Минулого року він призначив Суровікіна на посаду командувача об'єднаного угруповання військ в Україні і прибрав з фронту генерала Лапіна на вимогу Пригожина і Кадирова. Це ще означало послаблення позицій Шойгу і Герасімова. А зараз все нібито навпаки. Лапіна повертають на високу посаду. Суровікіна не прибирають, а підпорядковують Герасімову. Таке враження, що путін свідомо стравлює запеклих «побратимів», які ворогують між собою. Це демонстрація того, що нікому нічого не гарантовано, але всі мають відповідати перед путіним. Але за що ж відповідає сам російський очільник? Він не хоче відповідати за поразки, а перемог не має.
Колись останній російський імператор Микола Другий точно також тасував своїх генералів, потім врешті решт призначив самого себе головнокомандуючем. Чим це закінчилось ми добре знаємо. Путін має за взірець Петра Першого, а йде скоріше шляхом Миколи Першого і Миколи Другого. Обидва закінчили погано. Ось така іронія історичної долі.
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...
Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...