Для випробувань у космосі вже готовий: У Китаї розробили легкий мегаватний лазер для супутників

Фахівці із Чжецзянського університету розробили імпульсний лазерний випромінювач потужністю один мегават. Як пише South China Morning Post, він важить півтора кілограми і достатньо маленький, щоб розмістити його на супутнику, передають Патріоти України.

Випромінювач зможе визначати та відслідковувати цілі, а також швидко передавати інформацію. Високопотужні лазерні установки зазвичай громіздкі та важкі. Наприклад, маса протиракетного лазера ABL — близько 55 кілограмів на кіловат потужності. А в системи, яку американське агентство протиракетної оборони розробляє для безпілотників, цей показник має становити три-п'ять кілограм на кіловат.

Лю Чун (Liu Chong) та його колеги з факультету оптичних наук та техніки Чжецзянського університету розробили мегаватний імпульсний лазерний випромінювач, який важить 1,5 кілограма. Розміром він із 500-міліграмову банку. Дослідники кажуть, що пристрій може в умовах космосу виробляти до 100 імпульсів на секунду протягом майже півгодини, не перегріювачись.
Потужність кожного імпульсу – близько п'яти міліджулів. Цього недостатньо, щоб збити ракету чи супутник, але вистачить, щоб визначити мету, з точністю відстежити її пересування та зробити її детальні зображення. Крім того, два супутники з такими випромінювачами зможуть встановлювати зв'язок між собою і швидко передавати один одному інформацію на великих відстанях. Наскільки далекі будуть ці відстані, не уточнюється.

Маленький лазерний випромінювач отримав охолодний пристрій з міді та індія. Він поглинає надмірне тепло, яке може вплинути на роботу компонентів супутника та якість лазерного променя. Розробники стверджують, що їхній пристрій готовий до випробувань у космосі. Але коли це станеться, невідомо.

Культове американське політичне видання Politico визначило Путіна всесвітнім невдахою року

п’ятниця, 9 грудень 2022, 11:38

Американське видання Politico визнало російського диктатора Володимира Путіна «невдахою року» через його провальні плани захопити Україну. Президент Росії втратив репутацію не лише у світі, а й у самій РФ. «Мрія Володимира Путіна про велику Росію навря...

У Франції затримали вихідців із РФ за підозрою у підготовці терактів на Різдво

п’ятниця, 9 грудень 2022, 10:53

П'ятеро з них вважаються прихильниками радикального ісламу. Метою терористів мав стати знаменитий різдвяний базар, вважають у спецслужбах. У французькому Страсбурзі поліція заарештувала сімох вихідців із Росії та Таджикистану за підозрою у підготовці т...