Для "зеків" бракує командирів: Експерт пояснив тактику атак ПВК "Вагнера" під Бахмутом

Військовий експерт Олег Жданов назвав дві основні причини, чому російські “зеки”, які становлять основну частину ПВК “Вагнера” біля Бахмута, атакують позиції Сил оборони України малими групами. Відповідне пояснення він дав у своєму відеоблозі у середу, 4 січня, передають Патріоти України.

За словами Жданова, атакувати більшими силами “вагнерівцям” не дозволяють насамперед умови оборони, яка з боку ЗСУ в основному позиційна.

“Нема можливості гнати в наступ батальйонно-тактичні групи. Влітку вони ще ходили з бронетехнікою, артилерією, штурмували позиції. Сьогодні там ніде розвернути батальйон. Тому пускають малі групи, сподіваючись, що вони менш вразливі і у них буде більший успіх”, - зауважив експерт.

Тепер ЗСУ адаптувалися до захисту позицій в умовах атак групами від підрозділу до взводу — тобто від 10 до 30 осіб. Другою причиною є відсутність кваліфікованих кадрів, тобто командирів, які могли б повести у бій учорашніх в’язнів, якими через відсутність у них вишколу, складно керувати.

“Щоб вести в атаку роту (100 осіб) чи батальйон (500 осіб) потрібна ціла система військового управління, тобто командирів. А так їм дають когось одного, хто має поняття в організації штурмових дій і він ними якось керує в межах досяжності голосу чи радіостанції. А на сто людей потрібен командир роти, три командири взводу і десять сержантів. А де їх взяти?” - риторично запитує експерт.

Тому, на його думку, саме відсутність кадрів та неможливість фізично та технічно розвернути масштабний наступ став причиною застосування малих груп під час штурму позицій під Бахмутом.

Leopard 2A6 ЗСУ випробували на Т-62. Окупантам не сподобається, особливо танкістам

неділя, 28 травень 2023, 0:55

Українські військові випробували свої західні танки Leopard 2 на трофейних російських. . Кадри з випробуваннями оприлюднив український танкіст Андрій Ніконоров. . Для випробувань взяли Leopard 2A6, а мішенню для нього обрали Т-62МВ. . «Завершили під...

"Я думал скажут спасибо, а они спятили": Путін обурений реакцією грузинів на відновлення прямого авіасполучення

субота, 27 травень 2023, 22:30

Масові протести в Грузії у відповідь на прямі авіарейси і введений безвіз з Росією викликали повне здивування у президента РФ Володимира Путіна, передають Патріоти України. Як повідомляє російський "Інтерфакс", диктатор заявив, що чекав від грузинськог...