Для знищення Кримського мосту кількох ATACMS мало: Військовий експерт пояснив, що потрібно зробити перед ударом

Кримський міст не вдасться знищити за допомогою однієї-двох ракет ATACMS. Для пошкодження подібних об'єктів необхідно проводити масований обстріл, випустивши одночасно щонайменше 10 крилатих ракет. Про це в ефірі "Апостроф TV" заявив експерт Defense Express Іван Киричевський. На його думку, перед атакою на Кримський міст необхідно здійснити велику диверсію на Кримському півострові, щоб вивести з ладу систему ППО, передають Патріоти України.

"Є консенсусна думка, що коли підійде час для знищення Кримського мосту, це має бути пуск щонайменше 10 крилатих ракет, залежно від того, чи буде в нас ATACMS, чи, можливо, будемо стріляти "Нептунами" чи "Гарпунами". Одразу 10", – сказав Іван Киричевський.

Він зауважив, що навіть приклад того, як росіяни намагалися знищити міст у Затоці, показав, що наскільки б потужною ракета не була (росіяни стріляли ракетою Х-22 з бойовою частиною масою одну тонну), та однієї-двох ракет мало. Потрібно стріляти масовано.

Що стосується ДРГ чи безпілотників, то, за словами експерта, це такі опції, які будуть враховувати планувальники в Збройних силах України, коли настане час бити по цьому об'єкту. Але для початку краще було б завдавати ударів по інших об'єктах на півострові.

"Поки в нас буде ситуація, що в нас є ракети ATACMS, але їх можна використовувати в якійсь одиничній кількості – 1-2 під час пуску – можливо, краще ті самі ATACMS було б застосовувати для ударів по інших об'єктах на Кримському півострові. Аеродроми, залізничні вузли, зокрема, залізничні вузли, які ведуть до Кримського мосту. Можливо, якісь склади боєприпасів чи взагалі насамперед краще буде винести об'єкти енергетики.

Якщо раптом на Кримському півострові трапиться блекаут, спричинений зокрема пусками ATACMS по енергогенеруючих об'єктах, то, знаєте, вся протиповітряна оборона росіян ризикує лягти. Можливо, тоді завдання знищення Кримського мосту як наступний етап операції може вийти набагато простіше, аніж це уявляється наразі", – резюмував Киричевський.

Західні Abrams, Leopard чи російський "Армата": Військовий експерт сказав, який танк кращий

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:45

До України вже прибули перші танки Abrams. Білий дім і Пентагон, за повідомленням західних ЗМІ, планують передати Україні ще 30 таких танків. Саме Abrams вважається одним із найкращих танків. Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Віталія Афанасієнк...

Охочих виділяти кошти все менше, але Україна має аргументи для збереження допомоги, - глава Мінфіну

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:43

Уряд може зазнати деяких труднощів із наповненням тієї частини державного бюджету-2024, яка пов'язана з наданням зовнішнього фінансування. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. «Охочих виділ...