Шевченківський районний суд міста Чернівці засудив обвинуваченого у державній зраді уродженця Євпаторії, полковника Служби безпеки України Данила Розумовського, який співпрацював із російськими спеслужбами. Водночас його звільнили від відбування покарання у в’язниці й призначили лише трирічний іспитовий строк. Рішення було ухвалено ще 1 квітня, передають Патріоти України із посиланням на "Судовий репортер".
Відомо, що свого часу українець працював консультантом-експертом другого відділу четвертого управління Ситуаційного центру забезпечення кіберзахисту Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.
За даними слідства, батько обвинуваченого – уродженець села Черемушки Інзенського району Ульянівської області РФ, який постійно проживає на території Євпаторії в тимчасово окупованому Криму – до 2012 року обіймав посаду начальника пожежної безпеки МНС України на півострові. Нині він має звання генерал-майор і широке коло знайомств із представниками "правоохоронних органів" та "спецслужб" Криму, зокрема, працівниками Федеральної служби безпеки РФ.
Протягом 2014-2019 років військовий пенсіонер неодноразово просив сина змінити місце свого постійного проживання – переїхати з Києва на Кримський півострів. Чоловік мав статус учасника бойових дій, одержаний під час АТО на Донбасі й служив в СБУ, тож батько запевни його, що він буде в безпеці.
Вже в квітні 2014 року обвинувачений прибув на півострів на запрошення батька та зустрівся із представником ФСБ. Той запевнив його у реальності переїзду до окупованого Криму, а також можливості працевлаштування на службу в "Федеральну службу" контролю за наркотиками. Для цього необхідно було передати свою автобіографію та дипломи про вищу освіту. Чоловіки обмінялися емейлами для листування й обвинувачений справді відправив документи.
Окрім інформації про себе, полковник СБУ пообіцяв підготувати співробітникам ФСБ РФ перелік народних депутатів України, відомості щодо яких можуть бути використані на шкоду суверенітету, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
Під час наступної зустрічі в Криму батько показав сину вже підготовлений йому паспорт громадянина РФ, виданий 22.10.2014 року, переконуючи його, що має авторитет серед органів окупаційної "влади", тож боятися переїзду не варто.
Попри те, що Розумовський не поспішав зі зміною місця проживання, він продовжив співпрацю з представниками країни-агресора. У квітні 2019-го, перебуваючи у Києві, розмістив на електронній поштовій скриньці текстовий файл "Раб.txt", в якому містився повний перелік особового складу Департаменту СБУ, в якому працював. Там містилися повні установчі відомості всього керівництва установи, номери телефонів, якими користувалися співробітники, а також адреси розташування підрозділів у Києві. Для використання цієї інформації чоловік через батька передав представниками ФСБ РФ пароль від поштової скриньки. Оперативний контакт із ними він тримав по січень 2022-го.
"Співробітники ФСБ РФ планували використати можливості обвинуваченого шляхом надання недостовірної інформації (дезінформації) до підрозділів СБ України, в першу чергу до Департаменту контррозвідки, що призвело б до протидії хибним загрозам національній безпеці України", – йдеться у повідомленні.
13 березня, перебуваючи у Чернівцях, обвинуваченому подзвонив батько, і вкотре запропонував сину співпрацювати з ФСБ РФ. Того ж дня полковника СБУ було викрито.
У підсумку суд визнав Розумовського винним у злочині за ст. 28 ч. 2, ст. 111 ч. 1 КК України та призначив йому узгоджене сторонами покарання – 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки. Проте полковника СБУ звільнили від ув’язнення з трирічним іспитовий строком і покладенням обов’язків.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...