Звільнені днями з полону командири підрозділів, які захищали Маріуполь, до останнього не знали, куди саме їх везли 21 вересня. Наразі усі 5 героїв проходять медогляд у Туреччині, де мають залишатися до завершення війни. З рідними вони досі спілкувалися лише телефоном, передають Патріоти України.
Водночас стан багатьох захисників України, які повернулися додому в межах останнього масштабного обміну, дуже тяжкий. Про це розповіла сестра в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія "Волини" Волинського Тетяна Харько у коментарі"Суспільному".
За словами Тетяни Харько, командири Маріупольського гарнізону проходять медогляд у Туреччині та мають змогу телефонувати рідним. Однак дату їхньої зустрічі із сім'ями ще не призначили.
Вона також зазначила, що полон дуже змінив її брата. Волинський до останнього не знав, що його везуть на обмін.
"Дуже змінився, дуже схуд. Багато людей його не впізнає. Пишуть коментарі під фото: "А де Волина?" Я бачу, що він шокований. Шокований тим, що він повернувся, у гарному розумінні цього слова. Видно, що він не очікував цього повернення. Він сказав, що до останнього не розумів, куди їх везуть. Тільки коли вони побачили, вже на турецькій землі, наших українських представників, зрозуміли, що пекло закінчилось", — зазначила Харько.
З моменту звільнення захисників "Азовсталі" з братом вона мала дві короткі телефонні розмови. Водночас Харько розповіла, що навідувала звільнених полонених, які повернулись в Україну. Стан багатьох із них жахає.
"Є ті, хто схуд на 60 кілограмів. Це про самопочуття. Всі ми бачили фото Михайла Діанова, морпіха, який повернувся з полону. Він у жахливому стані", – наголосила Тетяна Харько.
"Суспільне" нагадало, що Сергій Волинський народився 31 січня 1992 року. "Волина" служив у лавах морської піхоти в Криму. Після анексії Криму він продовжив службу в Миколаєві, у підрозділі морської піхоти. "Волина" є учасником АТО. 2021 року він отримав звання майора. Станом на 25 грудня 2015 року був старшим лейтенантом, а до 2 липня 2020 року – капітаном. У квітні – травні 2022 року Сергій Волинський виконував обов'язки командира 36-ї окремої бригади морської піхоти. Він неодноразово звертався до світових лідерів і міжнародної спільноти з оточення на "Азовсталі". 21 вересня його звільнили з полону в межах великого обміну між Україною та Росією.
Разом із "Волиною" з полону вдалося витягти ще 4 командирів, які опинилися у полоні після вимушеного виходу з "Азовсталі". Загалом 21 вересня Україна забрала 215 своїх воїнів, серед яких 108 бійців "Азову", а також морпіхи, нацгвардійці, поліцейські, прикордонники.
Натомість Росії віддали 55 полонених окупантів та кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Раніше його затримали за підозрою у державній зраді.
Зміни в управлінських підходах в армії, зазначені у Плані внутрішньої стійкості України, передбачають зокрема зменшення бюрократії у війську. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої без...
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. В інтерв'ю телеканалу Al Arabiya він заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну, інформують Патріоти Україн...