"До цього ще далеко": Шольц зробив різку заяву щодо гарантій безпеки і вступу України в НАТО

"До цього ще далеко": Шольц зробив різку заяву щодо гарантій безпеки і вступу України в НАТО

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив розвіяти сподівання України щодо швидкого вступу в НАТО. На його думку, до цієї мети українській державі "ще далеко" йти передають Патріоти України.

Найближчим часом політик не бачить Україну членом Альянсу. Думкою щодо цього він поділився в інтерв'ю після саміту G7 в Хіросімі.

"Усім ясно, що в найближчому майбутньому цього не відбудеться. Ще й тому, що критерії НАТО передбачають цілу низку умов, яким Україна нині не може відповідати", – заявив Шольц.

Українські політики наполягали на необхідності швидкого вступу України до військового альянсу як гарантії безпеки після закінчення війни з Росією. Проте німецький канцлер послабив очікування Києва. За його словами, поки йдеться про підтримку України, допомогу її армії та населенню захиститися.

"Зрозуміло також, що нам потім доведеться обговорити, які гарантії безпеки можуть бути надані у післявоєнній ситуації. Але до цього нам ще далеко", – додав Шольц.

RND нагадало, що президент України Володимир Зеленський завжди наполягав на якнайшвидшому вступі країни до Північноатлантичного альянсу. В очікуванні саміту НАТО, який відбудеться у липні, він заявив, що там буде розчищено шлях для вступу України до західного військового альянсу.

Приборкання Шольця: США після надання Україні далекобійних ATACMS підштовхне Берлін до позитивного рішення щодо Taurus, - ЗМІ

п’ятниця, 26 квітень 2024, 18:22

США хочуть, щоб передача ATACMS Україні, спонукала Німеччину надати Києву Taurus. Про це повідомляє "Європейська правда". Зазначається, що про це заявив неназваний високопосадовець оборонного відомства США. Він також зазначив, що рішення про надання Ta...

Останнє попередження китайцям: Блінкен за підсумками зустрічі з Сі Цзіньпіном пригрозив КНР новими санкціями за допомогу РФ

п’ятниця, 26 квітень 2024, 17:56

Ставки піднято дуже високо. Китаю потрібна фінансова та технологічна допомога Заходу для подолання кризи. Вашингтон ув'язкє це питання з приборканням російської агресії проти України. Головною метою візиту Блінкена було спроба попередити КНР не підтрим...