Адміністрація президента США Джон Байдена впевнена в тому, що поки ракети ATACMS Україні не потрібні. Про це пише видання The Washington Post, передають Патріоти України.
Як повідомляють журналісти видання, у Міністерстві оборони США пожалілися на брак запасів ракет і заявили, що Україна наразі не потребує подібних ракет.
Офіційні особи Сполучених Штатів заявили, що адміністрація Байдена на цей час твердо дотримується рішення поки не відправляти ракети великої дальності в Україну, попри зростаючий тиск з боку американських законодавців і прохання київського уряду.
"Пентагон вважає, що у Києва є інші, більш нагальні потреби, ніж ATACMS, і побоюється, що відправка в Україну достатньої кількості зброї, щоб змінити ситуацію на полі бою, серйозно підірве готовність США до інших можливих конфліктів", - пише видання з посиланням на американських чиновників.
Крім того, повідомляється, що Lockheed Martin як і раніше виробляє 500 ATACMS на рік, але вся ця продукція призначена для продажу в інші країни. Кількість ракет ATACMS в арсеналі США тримається під секретом, їх використовує армія в бойових діях, навчаннях і періодичних випробуваннях.
До кінця 2023 року ATACMS на американських складах повинні замінити ракетою Precision Strike нового покоління, яка називається Prism.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...