Домовились про постачання далекобійних ракет, винищувачів F-16, гелікоптерів: У Міноборони підсумували "Рамштайн-18" (фото)

Засідання "Рамштайн-18", Київ, 23 січня, учасники Україна

На допомогу Україні продовжать працювати шість коаліцій різного спрямування. Крім того, Силам оборони нададуть зброю, якою вони дістануть до російської логістики.

Під час 18 наради Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" західні партнери домовились про постачання Україні далекобійних та зенітних ракет, снарядів різних калібрів, військової техніки. Про підсумки "Рамштайн-18" розповів начальник Управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк під час пресконференції після наради — відео та фото викладені у Telegram-каналі Military Media Center.

Павлюк заявив, що відбулась "продуктивна зустріч", у рамках якої партнери підтвердили подальшу підтримку України. З його слів, Сили оборони отримають зброю, яка дасть можливість діставати до логістичних вузлів і "послабляли його [ворога — ред.] усіма можливими способами".

Представник Міноборони не назвав, про яку саме далекобійну зброю ідеться, але зазначив, що досі її Україна не мала.

"Підтримка продовжується. Вона триватиме і далі. В цьому році отримаємо зброю, якої ще немає і яка допоможе вражати ворога і логістичні вузли".

Засідання Рамштайн — підсумки наради 23 січня

Партнери України дійшли згоди щодо низки засобів, якими Сили оборони будуть завдавати шкоди ворогу:

  • далекобійна зброя — її "обговорювали окремо";
  • західні зенітні ракети — їх планують переробити і пристосувати до старих радянських пускових установок;
  • випуск боєприпасів та снарядів — вироблятимуться Україною спільно з країнами-партнерами;
  • винищувачі F-16 — партнери обіцяють "виконати зобов'язання";
  • гелікоптери — обіцяють надати додаткову партію (кількість і тип не вказувались).

Крім того, обговорили посилення України в рамках роботи чотирьох коаліцій: авіаційної, протиповітряної, артилерійської та морської, — заявив інший представник Міноборони, начальник Департаменту міжнародної оборонної співпраці Міноборони полковник Геннадій Коваленко.

На думку Павлюка, підсумки "Рамштайн-18" свідчать, що не потрібно панікувати, бо країна і далі отримуватиме допомогу.

"Це була продуктивна зустріч, після якої хочеться сказати "відставити паніку" всім тим, хто підіймає настрої про втрату підтримки Україною", — заявив речник.

Учасники Рамштайн-18

З українського боку у онлайн-нараді Контактної групи брали участь низка посадовців та військових: міністр оборони Рустем Умєров, головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний (розповів про ситуацію на фронті), начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала, голова ГУР Міноборони Кирило Буданов (розповів про можливі плани РФ). На світлинах, розміщених у дописі Military Media Center, можна побачити спільну роботу очільників Міноборони та Генштабу.

Тим часом голова Пентагону Ллойд Остін у дописах у соцмережі X (раніше — Twitter) також розповів про деякі підсумки "Рамштайн-18". Американський військовий зауважив, що Україна має підтримку у рамках шести коаліцій: до названих Коваленком додав коаліцію з розмінування та з інформаційних технологій.


"Путін – стратегічний дурень і військовий невдаха", - смілива та змістовна заява президента Фінляндії

субота, 12 липень 2025, 18:56

Війна Росії з Україною є найбільшою тактичною і стратегічною помилкою в сучасній історії. Таку думку президент Фінляндії Александер Стубб висловив в інтерв'ю виданню The Sydney Herald, передають Патріоти України. . "Я б стверджував, що це найбільша та...

Москву чекає пекельне літо: Генерал Бундесверу розповів, коли перша партія українських далекобійних ракет, профінансованих Німеччиною, надійде у розпорядження ЗСУ

субота, 12 липень 2025, 18:44

Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...