Донецьк був практично відкритий: Роман Світан назвав справжню причину втрати ЗСУ Авдіївки

Окупація російськими військами міста Авдіївка на Донеччині є дуже болючою втратою для України, оскільки це був важливий оборонний та наступальний рубіж. Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю 24 Каналу.

«Авдіївка була двох „іпостасей“. Річ у тім, що це перший оборонний рубіж. Це перша лінія оборони, яка 10 років стояла — з 2014 року. Це оборонний рубіж, досить добре залитий і вирівняний у загальній структурі фронту по першій лінії», — розповів Світан.

За його словами, це був і наступальний рубіж — стратегічний наступальний плацдарм. Він підходив практично до трьох міст одночасно: Донецька, Макіївки та Ясинуватої. Ясинуватська розвилка вела щонайменше до Авдіївки, Донецька, Макіївки та Ясинуватої, тобто напрямок на Горлівку, Єнакієве, Ханжонкове, Криничну. Це досить серйозна розв'язка, і, крім того, — панівна висота.

«Ми стояли у 3 кілометрах. Свого часу нас зупинив Порошенко „Мінськом-2“ — прокреслив лінію між промзоною Авдіївки та Ясинуватським блокпостом, цією Ясинуватською розв'язкою. Проте це був наступальний рубіж. Ми його втратили. З цього погляду — це дуже велика втрата. Чому? Тому що з цього рубежу можна було виконувати бойові завдання будь-коли. Зараз можна вже про це відверто говорити, краще б минулого року ми рухалися не у бік Токмака (Запорізька область — ред.), бо без авіації більш як 15 кілометрів ми й не пройшли б, а краще ми пішли б до Донецька», — сказав експерт.

Світан додав, що 15 кілометрів від Авдіївки — це центр Донецька, Донецька область. Тому Донецьк був шанс звільнити ще минулого року.

«З огляду на ті сили та засоби, які ми мали минулого року. І найцікавіше — у бік Донецька не було ліній Суровікіна. Росіяни чомусь на 100% знали, що ми до Донецька не підемо, тобто не перетнемо лінію 24 лютого. Там не було ніяких серйозних споруд. Донецьк був практично відкритий. Якби ми розвернули ті бригади, які були підготовлені, до Донецька — Донецьк, Макіївка та Ясинувата були б звільнені минулого року. Але історія умовного способу, звичайно, не має», — сказав експерт.

Ворог намагався штурмувати, але щось пішло не так: Прикордонники взяли в полон трьох окупантів на Донеччині (відео)

субота, 13 квітень 2024, 17:44

Прикордонники Волинського загону взяли в полон трьох окупантів під час ворожого штурму наших позицій в районі Новомихайлівки. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріоти України. Відомо, що до бійців Волинського загону заг...

Часів Яр може повторити долю Авдіївки: Експерт дав невтішний прогноз і вказав на головні проблеми

субота, 13 квітень 2024, 17:30

Місто Часів Яр на Донеччині може повторити долю Авдіївки, яку росіяни захопили у лютому 2024 року, якщо у нас не буде достатньо сил для його захисту. Про це ТСН.ua розповів Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступни...