Допомога США Україні: Шмигаль розповів, як розподілять кошти

У суботу, 20 квітня 2024 року, Палата представників США схвалила запропонований спікером Майком Джонсоном законопроект щодо фінансової та військової допомоги Україні. Ним передбачено витрати американського бюджету на рівні понад 60 млрд доларів, нагадують Патріоти України.

Як розповів премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, про необхідність ухвалення пакету допомоги українська сторона говорила з усіма стейкхолдерами під час візиту урядової делегації до США. Було проведено низку важливих перемовин з представниками демократичної і республіканської партій.

Він також пояснив, як буде розподілено закладені у законопроекті 60,8 млрд доларів:

  • 49,9 млрд доларів – оборонні видатки;
  • 7,8 млрд доларів – потенційна бюджетна підтримка;
  • 1,57 млрд доларів – економічна допомога;
  • 400 млн доларів – кошти на захист кордонів та гуманітарне розмінування.

"Очікуємо на успішне затвердження законопроєкту в Сенаті вже впродовж найближчих днів. Його реалізація означатиме більше зброї для України, зокрема далекобійної та систем ППО. Посилення макрофінансової стійкості, в тому числі у фінансуванні найпріоритетніших бюджетних видатків. Продовження швидкого відновлення, насамперед критичної інфраструктури. Сполучені Штати вкотре демонструють лідерство і рішучість боротися за мир, безпеку і краще майбутнє для України, Європи та усього світу", – написав Шмигаль.

Крім того, премʼєр-міністр подякував Палаті представників США за ухвалення акту про можливість конфіскації суверенних активів РФ на користь України. Відповідні повноваження американські законодавці надають Президенту США.

"Отримаємо важливий ресурс для перемоги та відбудови. Закликаю інші країни, де зберігаються російські активи, наслідувати цей приклад", – наголосив Денис Шмигаль.

У ПАРЄ відреагували на удар росіян по гіпермаркету в Харкові

субота, 25 травень 2024, 22:14

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Теодорос Русопулос засуджує суботній авіаудар по будівельному гіпермаркету у Харкові. Про це він повідомив у соцмережі X, передають Патріоти України. "Атака на будівельний гіпермаркет у Харкові в суб...

Нардепка Устінова розповіла, як західні партнери ставляться до втрат своєї техніки на фронті

субота, 25 травень 2024, 21:44

Західні партнери розуміють, втрати техніки на війні – є нормальним явищем. При цьому вони зазначають бережне ставлення українських військових до іноземної допомоги. Про це розповіла членкиня української делегації та голова тимчасової спецкомісії Верхов...