Дорогою ціною: Якщо Варфоломій відкличе томос, Москва переможе, - протоієрей ПЦУ

Останні заяви почесного патріарха Філарета дають підстави для побоювань за долю Православної церкви України і томосу, повідомляють Патріоти України.

Чи дійсно існують причини говорити про те, що КП не розпущений? На що здатна людина в статусі "почесного патріарха"? Що може і повинен у цій ситуації робити глава ПЦУ? І, нарешті, чи існує в церкві механізм відсторонення від влади ієрархів, які впали в старече слабоумство?

На ці та інші запитання в бліц-інтерв'ю відповів протоієрей Православної церкви України, настоятель Свято-Миколаївського храму (м. Полтава) Олександр Дедюхін.

— Як ви пояснюєте заяви почесного патріарха Філарета — стареча деменція, ображене самолюбство, відверта робота на Кремль?

Я не лікар, не медик, тому нічого визначити не можу. Але можу сказати, що це неправильна позиція, і церква його практично не підтримує.

— Чи є хоч якесь формальне виправдання слів Філарета про те, що Київський патріархат не був розпущений? Адже він сам підписував документ на Об'єднавчому соборі.

Київський патріархат був розпущений. На Соборі ми голосували за те, щоб розпустити КП, і першим під цим документом стоїть підпис Філарета.

— На що здатний Філарет у своєму нинішньому статусі почесного патріарха?

Він член Синоду Православної церкви України, тобто він може вносити якісь пропозиції на Синод. І він керує всіма парафіями ПЦУ міста Києва. Юридично і канонічно вони йому підкоряються. Але це ж не означає, що всі парафіяни Києва повинні підтримувати його думку. Кожна людина вільна у своїх поглядах і переконаннях.

— Чи допускаєте ви небезпеку втрати Томосу?

Я думаю, що ні. По-перше, це практично нереально з точки зору ситуації, що склалася в світовому православ'ї. Якщо Варфоломій відкличе Томос, це означатиме, що Москва виграла. По-друге, і це найголовніше, чому Томос не буде відкликано бо повнота Православної церкви України не підтримує розкольницьких закликів. Статут ніхто не буде міняти.

— Зверніть увагу на час, який було обрано для таких заяв. Після другого турувиборів, після перемоги Зеленського. Ми ще не знаємо, хто такий Володимир Зеленський як президент, але можна припустити, що він людина, далека від релігійних питань...

Якому буде все одно, що відбувається в церкві.

— Так, цілком можливо, що йому буде все одно. Ви не вбачаєте тут небезпеки певного реваншу — просто тому, що цьому президенту, цій команді буде байдуже, що відбувається в церковній сфері?

Ні. Церква в будь-якому випадку повинна жити поза політикою є до неї справа президентам чи ні. Церква це окрема організація, яка живе за своїми законами. Безумовно, не порушуючи законів громадських. Я не бачу тут проблеми.

— Питання безвідносно до Філарета. Часто на чолі церков стоять люди похилого віку. А вони, як відомо, схильні до старечої деменції. Чи існує якийсь механізм відсторонення таких ієрархів від влади?

Так. Собор. Збирається собор і ухвалює таке рішення. Ну а що стосується патріарха Філарета, то він сам перед Об'єднавчим собором написав лист про те, що йде на спочинок.

— Що в цій ситуації міг би і повинен був би зробити голова ПЦУ митрополит Епіфаній?

А він робить те, що може. Він займає свою позицію. Нехай позиція патріарха Філарета не конструктивна, але ми поважаємо його як духовного батька, як того, хто очолював нашу церкву декілька десятиліть. Ми ставимося до нього з повагою. Так само чинить і митрополит Епіфаній. Все нормально.

Джерело: Обозреватель

З архіву ПУ. "Сейчас набью тебе е**ло!": Нардеп Кива під стінами Ради обматюкав людину (відео)

субота, 15 травень 2021, 17:00

Одіозний нардеп розлютився після того, як йому почали ставити "незручні" запитання. Народний депутат з партії «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Кива у середу, 13 травня 2020 року, під час розгляду парламентом «банківського закону» обматюкав людину...

"Може, для когось це "символічні суми", для мене - ні": Ексміністр розповів, скільки коштує аренда житла в Конча-Заспі (фото)

субота, 15 травень 2021, 16:57

«Бути публічною людиною – не лише здорово, це ще й відповідальність. І тому кожен з нас, державних діячів, хто агітує за рух до Європи і впровадження європейських стандартів публічності, повинен відповідати на публічні питання, в тому числі - де живеш,...