
Росія погодилася повернути Україні військові кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Про це пише московський "КоммерсантЪ", посилаючись на своє джерело у владних структурах держави-агресора, зазначають Патріоти України.
За даними ЗМІ, зараз сторони погоджують місце і час передачі трьох кораблів. Питання має бути врегульовано до саміту в "нормандському форматі", який заплановано на 9 грудня.
Два інформованих джерела підтвердили, що прийнято принципове рішення повернути малі броньовані катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" Україні. За їх словами, Росія і Україна зараз знаходяться на фінальній стадії переговорів, в яких беруть участь силові відомства і МЗС двох країн. Узгоджуються дата і точне місце передачі кораблів.
За даними джерел, повернення суден відбудеться у морі. "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" будуть відбуксовані трьома російськими буксирами в узгоджену сторонами точку, де їх повинні будуть зустріти три українських буксири.
Особиста зброя українських моряків, а також рації і документи, що містять інформацію про склад екіпажів та інші дані, залишаться в Росії.
Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...
Сили оборони України продовжують системно завдавати ударів по військовій логістиці російських окупантів у тимчасово окупованому Криму. Основними цілями залишаються транспортні маршрути, якими російська армія перекидає бронетехніку, паливо та інші ресур...