
У захопленому та зруйнованому військовими ЗС РФ Маріуполі Донецької області люди змушені виживати в небезпечних для здоров'я умовах. Про це повідомив радник глава міста Петро Андрющенко в Телеграмі, передають Патріоти України.
За його словами, найгірше у зруйнованому місті живуть пенсіонери. Літні люди змушені їсти несвіжі продукти. Готувати їжу також неможливо. Поруч зі зруйнованими панельними будинками люди розводять багаття.
Андрющенко додав, що 30 червня це останній день, коли російські окупанти роздавали містянам хоч якусь гуманітарну допомогу. Із завтрашнього дня вона буде доступна лише для працездатних.
"Водночас єдина доступна робота — розбір завалів. Навіть тут у окупантів лише 900 робочих місць. Як виживати іншим питанням залишається відкритим", — написав радник мера Маріуполя.
Він також опублікував відео зі зруйнованого росіянами міста. На кадрах видно, що люди облаштували польову кухню на подвір'ї багатоквартирного будинку. Всюди стоять бідони з водою. Ймовірно, технічною, тому що окупантам досі не вдалося відновити стабільне водопостачання у Маріуполі.
Квартира на першому поверсі сильно постраждала під час вогневої атаки. У будинку повністю вибиті вікна, на кухні немає однієї стіни. У кімнаті літній чоловік в окулярах намагається ножем зрізати плісняву зі шматочка хліба.
У Росії навесні 2026 року потік охочих підписати контракт із Міноборони скоротився приблизно на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі «Верстки», передають Патріоти України. За даними видання, у квітні 2026 р...
Державна служба з етнополітики та свободи совісті 24 червня розпочне вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні, передають Патріоти України з посиланням на сай...