
НАТО і Україна прийняли спільну заяву, врахувавши вимоги Угорщини за законом про освіту і захисту національних меншин, котрі. Про це заявив голова МЗС Угорщини, зазначають
Патріоти України.
"Держави-члени НАТО і Україна прийняли угорську пропозицію щодо спільної заяви НАТО - Україна в останній момент, після закінчення офіційного терміну. Це означає, що наша позиція в підтримку закарпатських угорців досягла результатів", - цитує угорське МЗС заяву міністра закордонних справ і торгівлі Петера Сийярто інформагентству MTI.
Провідник волі Орбана підкреслив, що у фінальній версії документа міститься заклик до України дотримуватися міжнародного права і вимоги міжнародних організацій.
"Врешті-решт вони прийняли нашу пропозицію до уваги, і, відповідно, в спільній заяві висловлюється підтримка угорській громаді, позбавленої своїх прав, і міститься заклик до України дотримуватися міжнародного права і вимоги міжнародних організацій. Це ще раз дає зрозуміти, що Україна повинна повернути права, які вона відняла у національних меншин в сферах освіти та інших сферах життя", - заявив міністр.
За словами дипломата, 150-тисячна угорська громада на Закарпатті може продовжувати розраховувати на підтримку угорського уряду. "Ми ніколи не пожертвуємо ними на вівтарі глобального політичного маневрування", - наголосив міністр.
Сийярто зазначив, що Угорщина прагне підтримувати добросусідські відносини з Україною, готова почати консультації з українською владою, за підсумками чого хоче відновити колишні добросусідські відносини.
Відзначимо, що в четвер на сайті НАТО з'явився текст відповідної заяви:.
"Успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, буде мати вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно закріпленої серед європейських демократій, прихильною загальним цінностям, повазі прав людини, меншин і верховенства закону. У зв'язку з цим союзники закликають Україну найкращим чином використовувати інструменти, наявні в розпорядженні комісії "НАТО - Україна", зокрема Щорічну національну програму, для досягнення своєї мети по впровадженню принципів і стандартів НАТО. Що стосується Закону про про освіту, прийнятого Верховною Радою у вересні 2017 року, союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації та висновки "Венеціанської комісії". Україна прихильна тому, щоб зробити це", - сказано в документі.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...