Другий найзаможніший російський олігарх потрапить під санкції США, - The Wall Street Journal

Російський олігарх Владімір Потанін, головний акціонер "Норнікеля", незабаром опиниться під санкціями Сполучених Штатів. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України.

"Норнікель" є одним з найбільших у світі виробників паладію та рафінованого нікелю, а також джерелом значної частини особистих статків Потаніна. Компанія не буде включена в санкційні списки, зауважили співрозмовники видання.

Західні країни відтерміновували запровадження санкцій проти низки російських оліграхів та їхніх компаній через побоювання спричинити при цьому небажані економічні наслідки. Наприклад, коливання цін на сировинних ринках або порушення ланцюгів поставок для західних компаній.

Разом із Потаніним під наступні санкції США потраплять також декілька членів російського уряду.

Пом'якшення будь-якого потенційного глобального економічного впливу санкцій на "Норнікель" буде складним завданням, за словами одного з чиновників США, через що наразі сама компанія не потрапить під санкції.

На початку 2022 року на частку гірничодобувної компанії припадало близько 5% світового річного виробництва нікелю. Нікель є ключовим компонентом акумуляторів для електромобілів. "Норнікель" виробляє близько 40% світового обсягу паладію, який застосовується в каталізаторах і напівпровідниках. "Норнікель" також постачає кобальт і мідь.

Потанін вже потрапив під санкції Британії, але не Європейського Союзу чи США. Західні посадовці називають Потаніна бенефіціаром автократії президента РФ Владіміра Путіна, адже величезні банківські та металургійні активи олігарха підтримують фінансування війни РФ проти України.

Українська артилерія працює вже на повну силу: У ЗСУ розповіли про зміни на фронті

неділя, 23 червень 2024, 0:30

Росіяни намагаються провести ротацію на Харківському напрямку . Можливості української артилерії на фронті суттєво посилилися останнім часом. Наразі у плані засобів ураження на лінії зіткнення досягнуто певного паритету. . Про це розповів речник опер...

Історичне рішення США зірвало потужний наступ Путіна: 90 тисяч росіян готувались вдертися до України, але вчасно отримали по зубах - Associated Press

неділя, 23 червень 2024, 0:15

Сили оборони України знищували цілі колони ворожих військ, що висувались до державного кордону, щоб увірватися до Харківщини. Понад 90 тисяч російських військових готувалися до нового наступу на територію України в той час, коли США дозволили ЗСУ вико...