Кандидат історичних та політичних наук, аналітик Стокгольмського центру Східноєвропейських досліджень Андреас Умланд пояснив, чому німецький канцлер Олаф Шольц висловився за прискорення переходу до мирного процесу в Україні, а ЗМІ пишуть, що він навіть готує «мирний план», який передбачає територіальні поступки, передають Патріоти України.
«Я думаю, це насамперед відповідає внутрішньому запиту в Німеччині. Ми мали вибори в східній Німеччині, де перемогли партії, які за мир виступають з різних причин. І що теж змінилося, так це риторика українського керівництва. Зеленський сам в кінці липня про перемовини говорив з французькими журналістами», — зазначив Умланд в ефірі Radio NV.
Ще одним вагомим фактором, на його думку, є окупація Україною частини Російської Федерації у Курській області: «І зараз ця тема перемовин має трохи інше значення, ніж до того. Раніше просто йшлося про умови української капітуляції. Зараз в перемовинах можна, дійсно, про щось говорити й чимось торгуватися. Це звичайно не те, чого Росія хоче, тим не менш, зараз вся ця тема перемовин і миру має трохи інше значення, ніж до 6 серпня».
Також Умланд розповів, як змусити російського диктатора Володимира Путіна до переговорів на справедливих умовах, а не на умовах капітуляції України: «Думаю, що тут один шлях і це не буде щось несподіване для українців — мають бути українські перемоги у війні, які потім можуть привести до того, що Путін піде на якісь серйозні переговори з Україною. Зараз те, що вони пропонують, це знову якийсь варіант капітуляції».
Однак, додає, існує й інший шлях: «Це тиск таких країн, як Китай і Індія. Якби вони зараз бачили в цій Курській операції шанс на те, що можна мати змістовні переговори між Україною і РФ, якби вони це розглядали як шанс і тиснули б на Москву економічними інструментами, щоб Росія пішла на серйозні переговори або, мабуть, спершу на перемир’я з Україною, це був би теж шлях до серйозного кінця війни. Але поки я не бачу цього».
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...