Дуже "незручна" тема: Країни НАТО уникають теми можливого членства України в Альянсі, - Politico

Західні країни уникають "вибухонебезпечного" питання про вступ України до НАТО, оскільки бояться воєнного конфлікту з Росією, передають Патріоти України з посиланням на Politico.

Видання зазначає, що багато представників країн-членів Альянсу не хочуть торкатися теми вступу України до НАТО. Навіть коли на них іде тиск, політики відповідають завченими та короткими фразами.

Після того, як у вересні Україна закликала прискорити процес вступу до військового альянсу, НАТО публічно повторила тези про свою політику відчинених дверей, проте конкретної відповіді не було.

Крім того, минулого тижня під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО їхня заключна заява вказувала на розпливчасту обіцянку 2008 року про те, що Україна колись приєднається до Альянсу.

Такої лінії Захід дотримується кількох причин. Зокрема, як пише видання, у НАТО існують розбіжності щодо того, як і коли Україна має вступити у військовий блок. Також великі європейські столиці "не хочуть провокувати Кремль, знаючи надчутливість Росії до питання розширення НАТО на схід".

"Деякі дуже добрі друзі України більше бояться позитивної відповіді на заявку України на членство в НАТО, ніж надання Україні найсучаснішої зброї", - цитує Politico міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу.

Видання наголошує, що незрозуміло, чи захочуть західні партнери України будь-коли надавати їй будь-які гарантії чи щось, крім 5-ї статті НАТО про колективну оборону, що допоможе стримати Росію в майбутньому.

Тим часом директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень Макс Бергманн вважає, що якщо Україна застрягне у безвиході військового конфлікту, то членства НАТО для неї не буде.

"Однак якщо Київ поверне територію і прийме свої кордони - хоч би якими вони були, включаючи Крим або без нього, - тоді все може змінитися дуже швидко", - зазначив він.

Міністр оборони Великої Британії розповів, коли всі обіцяні танки Challenger 2 прибудуть на український фронт

вівторок, 31 січень 2023, 5:32

Танки, які Велика Британія пообіцяла передати Україні, прибудуть на фронт до літа. . Про це заявив міністр оборони Бен Воллес, пише "Європейська правда" із посиланням на Sky News. . Британський уряд відправить14 танків Challenger 2 в Україну, щоб...

Пентагон відправив першу партію з понад 60 "вбивць танків" Bradley в Україну

вівторок, 31 січень 2023, 5:21

Транспортне командування збройних сил США повідомило про відправку першої партії бойових машин піхоти Bradley в Україну. У повідомленні йдеться, що партія у понад 60 Bradley вирушила від берегів Північного Чарльстона (Південна Кароліна) в Україну. Відп...