Дуже підозрілий фахівець: У створенні української вакцини від COVID-19 сплив "російський слід"

Михайло Фаворов працював в російському Інституті вірусології, був директором клінічно-діагностичного відділу вірусних гепатитів.

На брифінгу в компанії "Діапроф-Мед", яка займається розробкою української вакцини від коронавірусу, розповіли про заслугу епідеміолога і доктора медичних наук, який живе в США, Михайла Фаворова, повідомляють Патріоти України.

Український вчений Микола Співак в ході конференції заявив, що Фаворов зіграв важливу роль в підтримці проекту "український кандидат вакцини". За його словами, він це зробив через солідарність з українськими вченими.

Однак джерела журналістів зазначають, що дії Фаворова лише комерційні. Але також насторожує його зв'язок з Росією, де він працював в Інституті вірусології, був директором клінічно-діагностичного відділу вірусних гепатитів. "Не дуже розумію, як його поява в оточенні українського президента укладається в сьогоднішній порядок відносин між Україною і РФ. Тим більше, поява в такій гострій темі, як біобезпека, вірус, розробка вакцини (тим більше, що тут він не фахівець) і здоров'я громадян України в цілому", - зазначає джерело.

Джерело з США зазначило, що українській "Діапроф-Мед" вдалося отримали якийсь рекомбінантний білок. Але його появу пов'язують з розробкою вакцини від MERS в РФ в 2015 році. Тоді над нею працював і Фаворов.

"Тому що просто так взяти і напрацювати цей білок - не можна. Для цього потрібні вірус, культура клітин, лабораторні тварини, колонки для очищення білка, тобто добре обладнані лабораторії", - підкреслює джерело зі США.

Інше джерело з України також не заперечує цю версію колеги. "А чому б і ні? У нас багато хто вважає Фаворова мало не "російським шпигуном". І в світлі останніх подій вважають, що у нього може бути завдання видати вакцину, яку сьогодні робить РФ, з аденовірусним вектором, за українську і протестувати на нашому населенні. Та ще й взяти на це гроші з української скарбниці, тобто, ще й заробити на цьому", - сказало джерело.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. Треба бути повним ідіотом: Відомий волонтер різко звернулася до Зеленського через Донбас (відео)

вівторок, 24 листопад 2020, 12:00

Відома волонтер Маруся Звіробій звернулася до президента України Володимира Зеленського і попередила, що ворог його знову обдурить. Про це вона заявила в ефірі ток-шоу "Говорить Великий Львів", передають Патріоти України 1 листопада 2019 року. Волонтер...

"Український план "Б", або Чи дійдуть миротворці до Донбасу", - Снєгирьов

вівторок, 24 листопад 2020, 11:12

Навіть у американських політиків є розуміння того, що миротворчі місії ніколи не вирішували конфлікти, а лише заморожували їх. «Дуже рідко розгортання миротворців робить щось інше, окрім як закріплює присутність цих сил назавжди», - заявив екс-посол США в