"Дуже погані наслідки": Експерти з НАТО і ЄС озвучили ймовірні ризики президенства Зеленського

Міжнародні експерти визнають можливість провокацій з боку Росії в разі перемоги шоумена Володимира Зеленського на президентських виборах в Україні, а також констатують можливість бурхливої реакції українського суспільства на призначення людей з команди бізнесмена Ігоря Коломойського, повідомляють Патріоти України.

"Президент Путін (президент Росії Володимир Путін, - ред.) буде перевіряти його (Зеленського, - ред.) у наступні місяці, коли він стане президентом. Йому необхідно бути готовим, впевненим у сильних взаєминах з США та іншими країнами-членами НАТО, щоб ми змогли спільно реагувати на будь-які провокації Москви", - сказав екс-заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

Він визнав, що Зеленський не володіє достатнім досвідом у політиці. "Він говорив людям з США, з якими зустрічався, що він розуміє, чого він не знає, і планує зібрати команду досвідчених ветеранів дипломатії і військової політики. Я думаю, ми повинні почекати і подивитися, якщо він виграє вибори, то хто ж буде його радниками", - додав він.

Коментуючи побоювання можливого розвороту України на шляху до членства в НАТО, екс-заступник генсека НАТО уточнив: "Я думаю, що це не те, що має на увазі пан Зеленський".

"У мене немає чіткого розуміння його ставлення до НАТО. Я знаю, що він просуває ідею референдуму про вступ до НАТО, про що, хоч і трохи в іншому контексті, каже президент Порошенко, тому це не є проблемою. Ми все ще намагаємося дізнатися більше деталей від його радників - чи буде він докладати стільки ж зусиль по просуванню членства України в НАТО, як це робить нинішня влада. Я думаю, всі країни-члени НАТО хотіли б почути більш конкретну інформацію про його політику", - зазначив Вершбоу.

У свою чергу, старший співробітник Естонського інституту закордонних справах, який раніше очолював програму досліджень Росії та Євразії Королівського інституту з міжнародних справ Chatham House у Лондоні Джеймс Шерр вважає, що Зеленський не має достатнього досвіду, щоб очолювати високий державний пост.

"Коли ми говоримо про Зеленського - він недосвідчений, у нього немає необхідного досвіду, щоб обіймати високу державну посаду, не кажучи вже про те, щоб бути президентом. Ми не знаємо, як швидко він вчиться, наскільки він зацікавлений у тому, щоб навчитися. Ми також не знаємо, чи є у нього бажання чути інших людей, чи присутнє у нього смирення для вивчення того, чого він не знає. Якщо він не захоче вчитися або виявиться поганим учнем, якщо він зарозумілий, якщо він вважає, що може зачарувати і обдурити людей, то наслідки для нього і країни будуть погані", - заявив він.

Шерр упевнений, що українське суспільство не дозволить Зеленському повернути країну в сферу впливу Росії. "Дуже важливо, щоб Зеленський розумів силу популістських заяв, які допомогли йому, як і те, що якщо хтось почне рухати цю країну назад у сферу впливу Росії, то українське суспільство не дозволить цього. Якщо хтось спробує зруйнувати систему, створену Порошенком, і створити нову систему, в якій олігархи будуть зловживати владою, то буде реакція", - пояснив експерт.

При цьому він упевнений, що якщо виникне сильне протиріччя між обіцянками Зеленського під час передвиборної кампанії і його діями після, то країна буде реагувати дуже різко. "Якщо, наприклад, пан Зеленський до парламентських виборів призначить членів команди Коломойського (український бізнесмен Ігор Коломойський, - ред.) в уряд, то це може викликати дуже бурхливу громадську реакцію. Для Росії це буде хороша можливість. Росія хоче хаосу в Україні, якщо Зеленський виявиться не тією людиною, за яку люди голосували, а інструментом у чиїхось руках, то будуть наслідки. Я б сказав, що час до парламентських виборів дуже небезпечний", - зазначив Шерр.

Хіти тижня. В очікуванні Чорнобиля-3, або "Бабы еще нарожают": Путін прийняв доленосне рішення щодо російської "ракети смерті"

субота, 17 серпень 2019, 21:00

Випробування продовжать на іншому полігоні - під Архангельськом територія серйозно забруднена радіацією. Путін наказав продовжити випробування ядерної ракети, яка вибухнула, передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. За словами джерела ...

Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...