"Дуже погані наслідки": Експерти з НАТО і ЄС озвучили ймовірні ризики президенства Зеленського

Міжнародні експерти визнають можливість провокацій з боку Росії в разі перемоги шоумена Володимира Зеленського на президентських виборах в Україні, а також констатують можливість бурхливої реакції українського суспільства на призначення людей з команди бізнесмена Ігоря Коломойського, повідомляють Патріоти України.

"Президент Путін (президент Росії Володимир Путін, - ред.) буде перевіряти його (Зеленського, - ред.) у наступні місяці, коли він стане президентом. Йому необхідно бути готовим, впевненим у сильних взаєминах з США та іншими країнами-членами НАТО, щоб ми змогли спільно реагувати на будь-які провокації Москви", - сказав екс-заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

Він визнав, що Зеленський не володіє достатнім досвідом у політиці. "Він говорив людям з США, з якими зустрічався, що він розуміє, чого він не знає, і планує зібрати команду досвідчених ветеранів дипломатії і військової політики. Я думаю, ми повинні почекати і подивитися, якщо він виграє вибори, то хто ж буде його радниками", - додав він.

Коментуючи побоювання можливого розвороту України на шляху до членства в НАТО, екс-заступник генсека НАТО уточнив: "Я думаю, що це не те, що має на увазі пан Зеленський".

"У мене немає чіткого розуміння його ставлення до НАТО. Я знаю, що він просуває ідею референдуму про вступ до НАТО, про що, хоч і трохи в іншому контексті, каже президент Порошенко, тому це не є проблемою. Ми все ще намагаємося дізнатися більше деталей від його радників - чи буде він докладати стільки ж зусиль по просуванню членства України в НАТО, як це робить нинішня влада. Я думаю, всі країни-члени НАТО хотіли б почути більш конкретну інформацію про його політику", - зазначив Вершбоу.

У свою чергу, старший співробітник Естонського інституту закордонних справах, який раніше очолював програму досліджень Росії та Євразії Королівського інституту з міжнародних справ Chatham House у Лондоні Джеймс Шерр вважає, що Зеленський не має достатнього досвіду, щоб очолювати високий державний пост.

"Коли ми говоримо про Зеленського - він недосвідчений, у нього немає необхідного досвіду, щоб обіймати високу державну посаду, не кажучи вже про те, щоб бути президентом. Ми не знаємо, як швидко він вчиться, наскільки він зацікавлений у тому, щоб навчитися. Ми також не знаємо, чи є у нього бажання чути інших людей, чи присутнє у нього смирення для вивчення того, чого він не знає. Якщо він не захоче вчитися або виявиться поганим учнем, якщо він зарозумілий, якщо він вважає, що може зачарувати і обдурити людей, то наслідки для нього і країни будуть погані", - заявив він.

Шерр упевнений, що українське суспільство не дозволить Зеленському повернути країну в сферу впливу Росії. "Дуже важливо, щоб Зеленський розумів силу популістських заяв, які допомогли йому, як і те, що якщо хтось почне рухати цю країну назад у сферу впливу Росії, то українське суспільство не дозволить цього. Якщо хтось спробує зруйнувати систему, створену Порошенком, і створити нову систему, в якій олігархи будуть зловживати владою, то буде реакція", - пояснив експерт.

При цьому він упевнений, що якщо виникне сильне протиріччя між обіцянками Зеленського під час передвиборної кампанії і його діями після, то країна буде реагувати дуже різко. "Якщо, наприклад, пан Зеленський до парламентських виборів призначить членів команди Коломойського (український бізнесмен Ігор Коломойський, - ред.) в уряд, то це може викликати дуже бурхливу громадську реакцію. Для Росії це буде хороша можливість. Росія хоче хаосу в Україні, якщо Зеленський виявиться не тією людиною, за яку люди голосували, а інструментом у чиїхось руках, то будуть наслідки. Я б сказав, що час до парламентських виборів дуже небезпечний", - зазначив Шерр.

Російські медики були безсилі: Головного засекреченого підводника РФ вбив коронавірус

четвер, 26 листопад 2020, 13:30

Олексій Бурілічев помер 25 листопада в Москві, йому було 62 роки. З жовтня 2005 року і до кінця життя він очолював головне управління глибоководних досліджень Міноборони Росії - один з найбільш засекречених підрозділів російської армії.

Навчання не вдалися: У непідконтрольному Алчевську на власній міні підірвався представник НЗФ

четвер, 26 листопад 2020, 12:30

На непідконтрольною українському уряду території Луганської області поблизу Алчевська на полігоні «Центральний» підірвався член незаконних збройних формувань. Про це розповів телеграм-канал «Чіткий Луганськ», передають Патріоти України.