"Дуже важливий момент": Російські війська лізуть у пастку, - військовий експерт

Керівник українського Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко назвав одну з причин поспішного голосування у Конгресі США за надання допомоги Україні. В ефірі Radio NV він пояснив, як це рішення може вплинути на фронт, передають Патріоти України.

«Я думаю, що впливає просто розрахунок на те, що російські війська лізуть у пастку і цю мишоловку треба закрити. Тобто там є дуже раціональний розрахунок: Росія зараз залазить у пастку, бо вони інтенсифікують наступ і ведуть його безперервно та без пауз. І чому б їм зараз не влаштувати цю пастку, не закрити цю мишоловку?» - зазначив Мусієнко.

Крім того, додав експерт, є ще й політичні мотиви всередині самих Сполучених Штатів: «Зараз республіканці перевертають ситуацію на свою користь і вони артикулюватимуть це як порятунок України, говоритимуть про те, що, бачите, якби не ми, то ATACMSів не було б і допомоги не було. І взагалі республіканці закликають надати план перемоги України протягом 45 днів його розробити».

Мусієнко пояснив, що, за оптимістичним сценарієм, ракети та снаряди ми зможемо побачити за місяць-півтора: «Я думаю, що як тільки зброя почне надходити, одразу ця мишоловка і почне закляпуватися. Головне, щоби вчасно ці обсяги надходили. Оце дуже важливий момент».

Він також спрогнозував, як у зв'язку з цим може розвиватися ситуація на фронті найближчим часом: «Я думаю, що це будуть дуже важкі та непрості тижні, місяці для України, для українських сил оборони, у тому сенсі, що потрібно буде відбивати наступальні дії ворога і на Харків, і на сході, і, відповідно, нам на це потрібне забезпечення. . Але коли це вдасться, то Україна матиме змогу навіть переходити в локальні тактичні контрнаступальні дії ще цього року».

Щоб утримувати наступальний темп: Окупанти підтягують резерви на двох напрямках

середа, 29 травень 2024, 22:00

На Липецькому і Вовчанському напрямках ворог підтягує ресурси та резерви, щоб утримувати наступальний темп. Про це заявив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов, передають Патріоти України. За словами Синєгубова, ворог намагається просунутися вглиб терит...

Угорщина блокує рішення для початку переговорів про вступ України в ЄС – журналіст

середа, 29 травень 2024, 21:16

Посли країн – членів ЄС не можуть схвалити проєкт переговорної рамки щодо вступу України в Євросоюз. Про це 29 травня в Х повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty в Європі Рікард Йозвяк, передають Патріоти України. За його словами, причиною...