Два енергоблоки заміновано: Окупанти намагаються під'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми

Росіяни продовжують спроби під'єднати Запорізьку АЕС до електромереж, щоб постачати електроенергію в окупований Крим, або до енергосистеми РФ. Про це екс-голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков повідомив на прес-конференції, передають Патріоти України.

"Ми бачимо, що Російська Федерація продовжує зусилля з переведення Запорізької АЕС або під юрисдикцію, або щоб вона працювала на Крим, або об'єднану енергосистему Росії", - сказав він.

За словами Плачкова, єдиний вихід убезпечити Україну і світ від масштабної ядерної катастрофи – деокупувати станцію і демілітаризувати її. Зараз безпека Запорізької АЕС залежить від непередбачуваних дій окупантів.

"Ми знаємо, що перший і другий енергоблоки заміновані. Також ми знаємо, що є знущання над персоналом", - сказав Плачков. Він додав, що також під питанням функціонування лінії електропередач, які живлять АЕС і можуть бути пошкоджені в будь-який момент.

Тиск на Крим зростає: Аналітики припустив як може відповісти Росія

неділя, 28 червень 2026, 11:22

Військовий аналітик Франц-Штефан Гаді вважає, що Україна може здійснити нову спробу завдати удару по Кримському мосту в рамках кампанії зі збільшення логістичних витрат Росії. Таку думку він висловив в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel,передають ...

Спалили $50 млн під Волновахою: Українські військові уразили дві пускові установки ЗРК С-300 (відео)

неділя, 28 червень 2026, 10:44

Пілоти 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Національної гвардії знайшли та знищили одразу 2 системи російської ППО. Відео бойової роботи було оприлюднене на каналі бригади, передають Патріоти України. . Опер...