Дві елітні російські бригади морської піхоти були знищені у Вугледарі

У той час як росія посилює свій наступ на сході України, тижні невдалих атак на український опорний пункт призвели до розгрому двох російських бригад, поставили питання про військову тактику ворога і знову викликали сумніви щодо її здатності підтримувати тривалі, широкомасштабні наземні атаки, повідомляє The New York Times.

Битва навколо українського міста Вугледар, яке знаходиться на перетині східного фронту в Донецькій області і південного фронту в Запорізькій області, розглядається як один з перших кроків Москви у весняному наступі, що зароджується. Хоча війна триває вже майже рік, масштаб російських втрат тільки починає ставати очевидним.

За останні тижні Москва перекинула на лінію фронту ще десятки тисяч військових, багато з яких є недосвідченими новобранцями, оскільки війська президента володимира путіна прагнуть продемонструвати прогрес перед річницею повномасштабного вторгнення 24 лютого.

За оцінками західних чиновників, переважна більшість російської армії зараз воює в Україні. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив 15 лютого в інтерв'ю BBC, що «97 відсотків російської армії» перебуває в Україні. За оцінками американських чиновників, близько 80 відсотків сухопутних сил росії задіяні у військових діях.

«У спробі захопити Вугледар, який знаходиться поблизу залізничної лінії, що використовується росією для постачання своїх військ, ворог зазнав критичних втрат», — заявив в інтерв'ю американському виданню полковник Олексій Дмитрашківський, речник українських військових сил у цьому районі.

За його словами, росіяни не врахували місцевість — відкриті поля, всіяні мінами, — і силу українських військ. Дві найбільш елітні російські бригади — 155-та та 40-ва морські піхотні бригади — були знищені у Вугледарі.

За оцінками українського Генерального штабу, лише за один тиждень росія втратила щонайменше 130 одиниць бронетехніки, у тому числі 36 танків.

На російські удари тепер відповідатиме аналогічно: Литва денонсувала Конвенцію щодо касетних боєприпасів

неділя, 21 липень 2024, 15:45

Це значно підсилить обороноздатність держави, що відповідальна за сухопутне сполучення всієї Балтії з союзниками по НАТО. 18 липня литовський парламент ухвалив рішення денонсувати Конвенцію стосовно заборони використання касетних боєприпасів, передают...

Важкий бій під Кураховим: Українські десантники розгромили ворога, котрий кинув у бій разом з піхотою групу новітніх танків - Forbes

неділя, 21 липень 2024, 15:15

Російські загарбники нещодавно намагалися атакувати українських захисників під Кураховим Донецької області, нагадують Патріоти України. Там окупанти зазнали суттєвих втрат. Знищено, зокрема, три ворожі танки, стверджує Forbes. . За інформацією видання...