Дві компанії з Монреаля (Канада), ймовірно, сприяли російській військовій агресії. Вони потрапили до санкційного списку США за наведенням Агентства прикордонної служби Канади (CBSA), інформують Патріоти України.
Як повідомляє канадське видання L'actualité, наприкінці лютого Міністерство торгівлі США додало дві канадські компанії (CPUNTO та Electronic Network) до списку організацій, які підпадають під суворий експортний контроль через значний внесок у військову та/або оборонну программу Росії.
Обидві компанії описують себе в Інтернеті як дистриб'ютори електронних компонентів. Їхні штаб-квартири розташовані в монреальському районі Сен-Лоран. Уряд США визначив ці дві компанії як "російських або білоруських військових партнерів". Їм буде заборонено експортувати майже всю свою продукцію, вироблену в США, а також інтелектуальну власність, наприклад, програмне забезпечення.
CBSA повідомляє, що тісно співпрацює з урядом США, зокрема обмінюється розвідданими та проводить спільні розслідування, щоб "посилити зусилля з протидії російській агресії в Україні".
За рік повномасштабної війни канадська сторона перевірила понад 500 відправлень, що прямували до Росії, у кількох випадках на експортерів було накладено адміністративні санкції.
Західні партнери України продовжують застосовувати санкції, аби обмежити доступ Росії до західних технологій. Зокрема, у 10-й пакет санкцій потрапили обмеження щодо електронних компонентів, які РФ застосовує у виробництві своїх безпілотників, ракет, гелікоптерів, транспортних засобів та інших видів озброєння.
Однак, як зазначали в Генштабі, Росія продовжує отримувати важливі мікросхеми, чіпи, перетворювачі та інші високотехнологічні вироби.
YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції, передають Патріоти України з посиланням на ЦПД. "Заблоковано новий канал ...
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...