Дві країни зареєстрували найбільше суден для перевезення нафти з РФ, - українська розвідка

Протягом 2025 року країна-агресор Росія залучила до свого "тіньового флоту" понад 40 суден, які перевозять нафту в обхід санкцій. Про це 16 січня 2026 року поінформувала Служба зовнішньої розвідки (СЗР) України, передають Патріоти України.

"Під впливом санкцій понад 20% нафтових танкерів припинили участь у вивезенні російської нафти. Для підтримання стійкого морського експорту – близько 170 млн тонн на рік – Росія залучає нові судна. У минулому році кількість таких суден перевищила 40 одиниць", – ідеться в повідомленні.

Українські розвідники зазначили, що майже 20 таких танкерів мають власників і операторів, зареєстрованих у Греції, а ще дев'ять – у Китаї. "Усі ці судна сприяють отриманню РФ доходів для фінансування війни. За підсумками 2025 року нафтогазові доходи до бюджету РФ були менші, ніж у 2024 році на 24%. Це наслідок тиску санкцій на ціну нафти", – наголосили в СЗР.

За її даними, росіяни змушені більше витрачати на фрахтування і страхування танкерів, залучених до експорту нафти, а на цьому тлі "покупці вимагають суттєвих знижок". Через це нафта російського сорту Urals у портах Балтійського й Чорного морів коштувала наприкінці 2025 року $34 за барель і менше.

"У 2026 році тиск на "тіньовий флот" Росії посилюватиметься. Ефективні методи продемонстрували США. Майже напевно ці практики будуть частіше реалізовуватися в морях навколо Європи. Формальних причини для цього достатньо, про них інформуємо нашим партнерів, спільно працюємо для послаблення спроможностей агресора продовжувати війну проти України й масштабувати агресію", – заявили в СЗР.

У службі пояснили, що основні покупці російської нафти є незмінними – Індія, Китай і Туреччина. "У 2023–2025 роках майже 700 танкерів залучалося до вивезення нафти з морських портів РФ, з них 476 виконували рейси у 2025 році", – повідомила українська розвідка.

Працівники найбільшої мережі АЗС в анексованому Криму благають Путіна врятувати бізнес і робочі місця через удари ЗСУ

четвер, 25 червень 2026, 22:40

Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...

Повний крах: Українські дрони руйнують імперські мрії Путіна щодо Криму, - The Washington Post

четвер, 25 червень 2026, 21:58

Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....