Дипломати з країн G-20 під час сьогоднішньої зустрічі на Балі не змогли знайти спільну мову щодо російської агресії в Україні чи прийти до консенсусу, як впоратися з її глобальними наслідками. Це залишило невизначеними перспективи майбутньої співпраці на форумі, повідомляють Патріоти України із посиланням на Associated Press.
Агентство зазначає, що попри "емоційний заклик до єдності і припинення війни", дипломати не погодили підсумкове комюніке, і не зробили традиційне групове фото, як це робилося в попередні роки. Хоч держсекретар США Ентоні Блінкен і глава МЗС РФ Сергій Лавров вперше з початку війни в Україні сиділи за одним великим столом переговорів, вони демонстративно ігнорували один одного – говориться в замітці.
За словами одного із західних дипломатів, Лавров принаймні двічі залишав засідання: вперше, коли його німецька колега Анналена Бербок виступала на відкритті засідання, і ще раз незадовго до того, як міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повинен був виступити з відеозверненням.
На другій сесії G-20 Блінкен "націлився" на російську делегацію, прямо звинувативши Москву в блокуванні мільйонів тонн зерна в українських портах. Офіційні особи США натякнули, що групового комюніке не буде, як це було в попередні роки, коли група робила спільні заяви з ключових питань, таких як тероризм, транснаціональна злочинність, клімат і економічні питання, які розглядалися як плани глобальних дій.
Намагаючись йти нейтральним шляхом, цьогорічний президент G-20, Індонезія, виклала порядок денний, який за своєю суттю не викликає розбіжностей й не торкається політики. Країна намагалася зберігати нейтралітет щодо російського вторгнення, а її президент Джоко Відодо був обережним у своїх коментарях.
Додамо, що "Велика двадцятка" існує з 1999 року. До її складу входять: Євросоюз, США, Китай, Японія, Німеччина, Франція, Бразилія, Великобританія, Італія, Росія, Канада, Індія, Австралія, Мексика, Південна Корея, Індонезія, Туреччина, Саудівська Аравія, Аргентина, Південна Африка.
Американський лідер Джо Байден раніше заявив, що Росію треба виключити з "Великої двадцятки".
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...