"Дивна активність": У Білорусі на покинутій базі ядерної зброї розпочалася інспекція (фото)

12 червня до району села Черетянка (Житковицький район, Гомельська область) прилетів гелікоптер Мі-8 зі складу Військово-повітряних сил Білорусі. Раніше там базувався полк ракетних військ стратегічного значення. Про це повідомляє проєкт "Беларускі Гаюн", передають Патріоти України.

Поряд із селом знаходився 369-й гвардійський ракетний Володимир-Волинський ордена Богдана Хмельницького полк під позивним "Сад". Спершу вертоліт приблизно о 14:20 вилетів з аеродрому в Мачулищах на територію колишньої частини 41738 біля села Волма, що в Мінській області. Там знаходиться командний центр білоруського угруповання ЗС РФ під назвою "Площадка 400 Купол".

вс Білорусі

О 14:50 Мі-8 попрямував до ракетного полку, а назад повернувся приблизно о 17:00. Наразі невідомо, чи розпочалися там роботи з ремонту. За наявними фото- та відеоматеріалами можна сказати, що поточний стан об'єктів непридатний хоч до якогось використання, варіантом можливо лише зносити і будувати на цьому місці спочатку. Водночас за останній тиждень до Білорусі прилітало кілька пасажирських літаків ВКС РФ Ту-134 та Ту-154Б.

Що відомо про ракетний полк?

Як пишуть автори, у відкритому доступі мало інформації про військовий об'єкт. Були знайдені фото за 2017 рік. За ними можна зрозуміти, що вся інфраструктура, зокрема платформа для розвантаження ядерних ракет, залізниця, казарми та склади у повністю непридатному стані.

Раніше до складу полку входило два дивізіони з 8 пусковими установками для одноступеневих рідинних балістичних ракет наземного базування Р-12. Також на балансі знаходився ракетний комплекс РСД-10 "Піонер" і ракетний комплекс стратегічного призначення РТ-2ПМ "Тополь".

І якщо на території була платформа для завантаження ядерних ракет, то автори роблять висновок, що ядерні боєголовки там також були присутні.

Апетити Путіна непосильні для його недоімперії: Росії знадобляться століття і десятки мільйонів жертв для повного захоплення України, – Forbes

п’ятниця, 2 травень 2025, 18:36

Росія зазнає приголомшливих втрат у людях і техніці у своїх спробах захопити Україну, однак, схоже, не планує припиняти військові дії. Водночас, як оцінює аналітик Forbes Девід Акс, за нинішніх темпів просування Кремлю знадобляться століття і десятки м...

У 13-ро більше ніж торік: Тисячі роботизованих бойових платформ цьогоріч посилять українську піхоту на лінії фронту. Подробиці

п’ятниця, 2 травень 2025, 17:22

Керівник офісу наземної техніки АОЗ Сергій Пролубщиков заявив, що цього року Агенція законтрактувала вже близько 8 тис. наземних роботизованих комплексів, передають Патріоти України з посиланням на Мілітарний. За словами Пролубщикова, особливу увагу пр...