Дивно, що тільки зараз: Прихильницю УПЦ МП звільнили з посади голови Держслужби з етнополітики

Уряд звільнив Олену Богдан з посади голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Про це повідомив у Телеграмі представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, передають Патріоти України.

Як відомо, Кабінет міністрів призначив Олену Богдан головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті у березні 2020 року. Конкурс на посаду голови Держслужби з етнополітики проводили двічі і у другому конкурсі здобув перемогу екс-голова департаменту у справах релігій і національностей при Міністерстві культури Андрій Юраш, проте уряд проголосував за призначення Олени Богдан головою Держетнополітики. Андрія Юраша було призначено послом України у Ватикані.

Часто Богдан критикували у соціальних мережах за те, що вона є активною прихильницею УПЦ Московського патріархату, вона виступала проти переходу релігійних громад з УПЦ МП в ПЦУ.

Кабмін підпорядкував собі Держслужбу з етнополітики

Окрім цього, сьогодні Кабінет міністрів перевів Державну службу України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, які підпорядковуються безпосередньо уряду.

"Минулого тижня на засіданні РНБО було розглянуто питання зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Як сказав днями президент Володимир Зеленський, ми повинні гарантувати духовну незалежність нашого народу і не дамо ворогу послабити нас зсередини. Тому сьогодні на виконання Указу президента ухвалюємо перше рішення в цьому напрямку. Держслужба з етнополітики та свободи совісті буде віднесена до центральних органів виконавчої влади, які підпорядковуються безпосередньо Кабміну", - сказав голова уряду Денис Шмигаль.

Крім того, за його словами, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання діяльності релігійних організацій, стануть підзвітними та підконтрольними Держслужбі з етнополітики.

Не ігноруйте тривоги! Генштаб повідомив про високу загрозу авіаційних та ракетних ударів ворога по всій території України

вівторок, 7 лютий 2023, 18:51

Загроза подальших російських авіаційних та ракетних ударів по всій території України залишається високою. Про це повідомив речник Генерального Штабу Збройних Сил України Олександр Штупун, передають Патріоти України. Також командування Генштабу повідоми...

Броньований кулак для ЗСУ: Данія передасть Україні списані танки Leopard

вівторок, 7 лютий 2023, 18:44

Данія доєднається до "танкової коаліції" та передасть Україні танки Leopard 1A5, які більше не використовується Збройними силами країни. Техніка надійде в Україну протягом кількох місяців, передають Патріоти України. Як повідомляє DR.DK, перед відправк...