Дивно, що тільки зараз: Прихильницю УПЦ МП звільнили з посади голови Держслужби з етнополітики

Уряд звільнив Олену Богдан з посади голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Про це повідомив у Телеграмі представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, передають Патріоти України.

Як відомо, Кабінет міністрів призначив Олену Богдан головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті у березні 2020 року. Конкурс на посаду голови Держслужби з етнополітики проводили двічі і у другому конкурсі здобув перемогу екс-голова департаменту у справах релігій і національностей при Міністерстві культури Андрій Юраш, проте уряд проголосував за призначення Олени Богдан головою Держетнополітики. Андрія Юраша було призначено послом України у Ватикані.

Часто Богдан критикували у соціальних мережах за те, що вона є активною прихильницею УПЦ Московського патріархату, вона виступала проти переходу релігійних громад з УПЦ МП в ПЦУ.

Кабмін підпорядкував собі Держслужбу з етнополітики

Окрім цього, сьогодні Кабінет міністрів перевів Державну службу України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, які підпорядковуються безпосередньо уряду.

"Минулого тижня на засіданні РНБО було розглянуто питання зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. Як сказав днями президент Володимир Зеленський, ми повинні гарантувати духовну незалежність нашого народу і не дамо ворогу послабити нас зсередини. Тому сьогодні на виконання Указу президента ухвалюємо перше рішення в цьому напрямку. Держслужба з етнополітики та свободи совісті буде віднесена до центральних органів виконавчої влади, які підпорядковуються безпосередньо Кабміну", - сказав голова уряду Денис Шмигаль.

Крім того, за його словами, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання діяльності релігійних організацій, стануть підзвітними та підконтрольними Держслужбі з етнополітики.

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...

"Україна, пам’ятайте, має 110 бригад на полі": У Варшаві пояснили, чому Трамп не зможе "здати" Україну

понеділок, 24 лютий 2025, 11:56

Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...