Еколог прокоментував істерику Москви щодо потерпання Херсонщини через водну блокаду Криму

На самому півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му.

Еколог і захисник природи Володимир Шелудько заявив, що інформація про заболочування земель в Херсонській області через водну блокаду Криму, озвучена депутатом Держдуми від так званого "Кримського регіону" Михайлом Шереметом, - вигадка, передають Патріоти України.

Відомості про заболочування - "вигадка самопроголошеної влади Криму, щоб вкусити Україну", - розповів експерт. За словами співрозмовника, Крим вже спіткала екологічна катастрофа, яка до цих пір не вирішена, а тільки посилюється. "... починаючи з 24 серпня 2018 року відбувалися викиди шкідливих хімічних речовин в повітря. Джерелом викиду став завод Кримський Титан. А свою роль зіграла погода - відсутність опадів і спека", - зазначив еколог.
Шелудько додав, що через викиди постраждали жителі ряду населених пунктів півострова, зокрема, Армянська та Красноперекопська. "Люди отримали захворювання дихальних шляхів - пневмонію, опіки слизових оболонок носа і рота", - заявив він.
"Я не буваю в Криму. Але те, що відбувається сьогодні з Кримським Титаном, не пов'язане з водою. Причина, в роботі хімічного підприємства, яке Фірташ (олігарх Дмитро Фірташ - Ред.) передав підконтрольній Росії "кримській владі". І зараз ситуація залишається такою, підприємство працює, десь воно отримує сировину - ільменіт", - сказав співрозмовник.

Еколог додав, що на підприємство нікого не пускають, тому туди, можливо, щось ще поставляють. "І тому посилюється те, що було всі ці роки - неконтрольовані викиди. І якщо вірити джерелам, сьогоднішній так званий "кримський уряд" штрафує їх за ці викиди. Але вони нікому не підкоряються в тому ж Криму", - підкреслив експерт.

Співрозмовник вважає, що на півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му. "Але, вивчивши протягом трьох років ситуацію в містах і селах навколо Кримського Титана, вони говорили, що жити там не можна - села потрібно відселяти або закривати підприємство. А пройшло вже 18 років, і стало ще гірше. Але не варто забувати, що люди, українці, живуть по обидва боки Перекопу, що на кримській землі, що в Херсонській області. і куди вітер дме - там людей і труїть", - попередив еколог.
Джерело: Главред

Хіти тижня. "Зеленський послідовно веде стратегію, яка збігається з його цінностями": Арестович вказав на головну помилку президента

неділя, 19 січень 2020, 3:00

За словами експерта, однією з ключових подій 2019 року був "злам" стратегії Петра Порошенка. Військовий експерт Олексій Арестович заявив, що президент Володимир Зеленський реалізує стратегію на примирення з Росією, і тому ЗСУ менше стріляють у відповід...

Хіти тижня. При спробі перетнути адмінкордон з окупованим Кримом затримано відомого сепаратиста (фото)

неділя, 19 січень 2020, 2:00

За інформацією Служби безпеки, затриманий "особисто сприяв" захопленню штабу ВМС, що "знизило можливості України оперативно реагувати на військову агресію Росії". Ім'я та прізвище підозрюваного не називаються, проте журналістам стало відомо, що йдеться...