Еколог прокоментував істерику Москви щодо потерпання Херсонщини через водну блокаду Криму

На самому півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му.

Еколог і захисник природи Володимир Шелудько заявив, що інформація про заболочування земель в Херсонській області через водну блокаду Криму, озвучена депутатом Держдуми від так званого "Кримського регіону" Михайлом Шереметом, - вигадка, передають Патріоти України.

Відомості про заболочування - "вигадка самопроголошеної влади Криму, щоб вкусити Україну", - розповів експерт. За словами співрозмовника, Крим вже спіткала екологічна катастрофа, яка до цих пір не вирішена, а тільки посилюється. "... починаючи з 24 серпня 2018 року відбувалися викиди шкідливих хімічних речовин в повітря. Джерелом викиду став завод Кримський Титан. А свою роль зіграла погода - відсутність опадів і спека", - зазначив еколог.
Шелудько додав, що через викиди постраждали жителі ряду населених пунктів півострова, зокрема, Армянська та Красноперекопська. "Люди отримали захворювання дихальних шляхів - пневмонію, опіки слизових оболонок носа і рота", - заявив він.
"Я не буваю в Криму. Але те, що відбувається сьогодні з Кримським Титаном, не пов'язане з водою. Причина, в роботі хімічного підприємства, яке Фірташ (олігарх Дмитро Фірташ - Ред.) передав підконтрольній Росії "кримській владі". І зараз ситуація залишається такою, підприємство працює, десь воно отримує сировину - ільменіт", - сказав співрозмовник.

Еколог додав, що на підприємство нікого не пускають, тому туди, можливо, щось ще поставляють. "І тому посилюється те, що було всі ці роки - неконтрольовані викиди. І якщо вірити джерелам, сьогоднішній так званий "кримський уряд" штрафує їх за ці викиди. Але вони нікому не підкоряються в тому ж Криму", - підкреслив експерт.

Співрозмовник вважає, що на півострові катастрофа почалася тоді, коли там вирішили будувати велике хімічне підприємство, а сьогодні видно наслідки, про які українські вчені говорили ще в 2001-му. "Але, вивчивши протягом трьох років ситуацію в містах і селах навколо Кримського Титана, вони говорили, що жити там не можна - села потрібно відселяти або закривати підприємство. А пройшло вже 18 років, і стало ще гірше. Але не варто забувати, що люди, українці, живуть по обидва боки Перекопу, що на кримській землі, що в Херсонській області. і куди вітер дме - там людей і труїть", - попередив еколог.
Джерело: Главред

Не просто "палацовий переворот": Екс-депутат Держдуми РФ спрогнозував, що чекає на його країну

понеділок, 26 серпень 2019, 6:28

У Росії поступово підвищується ймовірність розвитку революційних подій. Однак, альтернативи чинним політикам поки що немає. Таку думку висловив колишній депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов, повідомляють Патріоти України. На його думку, револю...

Хіти тижня. Без Порошенка і Януковича: "Ходу гідності" в Києві відвідали три екс-президенти України (фото)

понеділок, 26 серпень 2019, 6:00

В президентській ложі були три колишні президенти України — Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко. П'ятий президент України Петро Порошенко проігнорував Ходу гідності у Києві. Також на захід не з'явився експрезидент-утікач Віктор Янукович, перед...