Ексміністр оборони Таран, який не купив для ЗСУ жодного снаряда, отримав посаду посла у Словенії, - Бутусов

Колишній міністр оборони України Андрій Таран під час перебування на посаді зірвав виконання державного оборонного замовлення. За його керівництва не було також створено ні воєнної доктрини, ні плану структурних змін армії, а українських воїнів на Донбасі взялися карати за відкриття вогню у відповідь на обстріли ворога, передають Патріоти України.

Зараз же Таран "будуватиме" відносини України з Європою: його призначено Надзвичайним та Повноважним Послом України у Словенії. Про цепише журналіст Юрій Бутусов.

"Безкарність та безсовісність: міністра оборони, який не купив для армії жодного снаряда та ракетної установки і зірвав виконання держоборонзамовлення, призначено на посаду Надзвичайного та Повноважного посла України в Євросоюзі", – констатував журналіст.

Він нагадав, що за часів міністерської діяльності Тарана для української армії не було закуплено жодного артилерійського снаряда, жодної пускової установки ПТРК "Стугна", жодного пікапа чи багато чого іншого. Придбано було лише невелику кількість безпілотних літальних апаратів. Не спромігся Таран також створити воєнну доктрину та бодай намітити якісь структурні зміни у війську.

Натомість під його керівництвом у Міноборони один за одним спалахували скандали. Так, приміром, у квітні 2021-го комітет по обороні ВР ухвалив рішення щодо звільнення заступника Тарана – заступника міністра оборони Ігоря Халімона, який відповідальний за провали у сфері харчування армії. Держбюро розслідувань тоді порушило кримінальну справу і взялося перевіряти діяльність "правої руки" Тарана.

Також саме Таран ухвалив наказ №330, яким за відкриття вогню українськими військовими на Донбасі у відповідь на обстріли ворога їм загрожувала відповідальність.

Ну і "вишенька на тортик": саме Таран, каже Бутусов, прямо відповідальний за зрив держоборонзамовлення у країні, яка воює.

"Таран зірвав виконання держоборонзамовлення 2020-го та 2021-го років. Так, у 2020-му році Міноборони не використало понад 10 млрд грн державних гарантій на закупівлю озброєння, і ці гроші Мінфін у кінці року передав на "Велике будівництво". У 2020-му році з вини Тарана було зірвано та призупинено фінансування ракетної програми, цілий рік на програму "Нептун" не перераховували гроші. Це легко перевірити, і це далеко не все", – пише Бутусов. Натомість жодної відповідальності за це Таран не поніс. Навпаки – нині він пішов "на підвищення".

"У країні, де влада несе відповідальність за свої вчинки, пан Таран вже сидів би у тюрмі. У країні, де у владі існує мораль, Тарану був би заборонений навіть підхід до владних кабінетів. Але в Україні в той час як тисячі патріотів своєю кров'ю сплачують за нестачу боєприпасів та протитанкових засобів, пан Таран отримує спокійне та сите життя. Він житиме в безпечному місці з родиною, матиме всі пільги та дуже високу зарплату й додаткову пенсію у 67 років, за рахунок тих героїв, хто зараз із гранатометами йде на танки, за рахунок страждань тих мільйонів біженців, які втратили усе та змушені шукати собі притулок", – обурюється Бутусов.

Указ президента України Володимира Зеленського про призначення Тарана на високу посаду Надзвичайного та Повноважного Посла України у Словенії журналіст називає "низькістю та підлістю" – особливо тоді, коли тисячі українців захищають батьківщину зі зброєю в руках, яка у них є не завдяки, а усупереч Тарану.

"Цей указ – низькість та підлість, коли ти бачиш усю стрічку у загиблих обличчях друзів та знайомих, це наруга на ріках крові, це повна безкарність та безвідповідальність. Я не знаю, коли у нас почне працювати справедливість. Я можу зараз тільки написати тут, щоб про це ніколи не було забуто", – написав Бутусов.

"Сбывается вековая мечта российского народа – он таки будет жить в осаждённой крепости", - історик Климовський

субота, 13 серпень 2022, 18:15

"Сбывается вековая мечта многонационального русского или российского народа – он таки будет жить в осаждённой крепости. Но как иногда бывает, мечта при её исполнении выглядит не столь привлекательно, как в период мечтания. Вопреки утверждению советской...

Має залишити країну протягом тижня: Чорногорія оголосила дипломата з посольства РФ персоною нон грата

субота, 13 серпень 2022, 17:59

Міністерство закордонних справ Чорногорії оголосило персоною нон грата дипломата із посольства РФ. Про це йдеться на вебсайті відомства, передають Патріоти України. Там зазначили, що діяльність російського дипломата суперечить статті 9 Віденської конве...