Ексміністру оборони, який погодив підписання Харківських угод, повідомили про підозру - його звинувачують у держраді

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який погодив підписання Харківських угод. Своїми діями урядовець сприяв країні-агресору Росії в окупації Криму, передають Патріоти України.

У відомстві зазначили, що Єжель був головнокомандувачем ВМС України та розумів усі ризики продовження перебування російського флоту на території півострова. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За інформацією ГБР, ексміністр оборони погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації угоди між Україною та Росією щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Окрім того, Єжель погодив Харківські угоди, навіть не відвідавши засідання Кабінету міністрів, на якому вони обговорювалися, а також без проведення обов'язкової правової експертизи щодо відповідності цих угод Конституції та законам України.

У ДБР наголосили, що документи створили умови для продовження перебування чорноморського флоту РФ на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу країни-агресора у Криму. При цьому Харківські угоди сприяли надалі анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році.

Колишній міністр оборони підозрюється у скоєнні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України). Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

"Триватимуть і надалі": Розвідка США розсекретила дані про санкціоновані Путіним вбивства опонентів

субота, 23 листопад 2024, 10:28

Американська розвідка частково розсекретила звіт, у якому йдеться про цілеспрямовані вбивства політичних опонентів володаря Росії Володимира Путіна, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Згідно зі звітом Національної розвідки США, низка...

"Ви маєте бути емоційно нейтральними": ЗМІ розповіли, як Трамп поводиться у розмовах з європейськими політиками і що питає щодо України

субота, 23 листопад 2024, 10:22

Хоча європейці доволі нервово ставляться до обраного президента Дональда Трампа, ґрунтуючись на його передвиборчому гаслі «Америка понад усе» і репутації критика НАТО, поступово влада країн Європи «мириться» з його поверненням до Білого дому. Таку думк...