Україна може співпрацювати з Туреччиною за шістьма пунктами і протистояти Росії. Про це розповів експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу "Українського інституту майбутнього" Ілія Куса, передають Патріоти України.
"Найголовніший напрямок, який ми можемо обговорювати з Туреччиною - це протистояння з Росією. Правда, у нас обмежений інструментарій, але Анкара зацікавлена в питанні Криму та захисту кримських татар від порушень їх прав. Нам потрібно домагатися, щоб Туреччина засуджувала такі дії Росії. Плюс треба обговорювати звільнення політичних в'язнів", - підкреслив експерт.
Другим пунктом обговорення з Анкарою Куса назвав торгово-економічну співпрацю. "По-друге, це торгово-економічна співпраця. Обсяги двосторонньої торгівлі у нас досягли 3,8 мільярда доларів і можуть бути ще більшими", - зазначив він.
Також експерт вказав і на третій напрямок - це інфраструктура. "Турки зацікавлені в наших портах, вони готові вкладати кошти у багато проектів дорожньої інфраструктури", - підкреслив Куса.
За його словами, четверте - це двосторонні інвестиції. Вони не досить великі, але можна поліпшити ситуацію. "П'яте - це енергетика, зокрема, тут збігаються інтереси щодо узбережжя Чорного моря. Наприклад, будівництво LNG-терміналів для прийому зрідженого газу за участю турецького капіталу. Це були українські проекти, які складно реалізувати без участі Анкари", - заявив експерт з питань міжнародної політики.
Шостим пунктом він вказав співпрацю у військово-промисловій сфері, де в України вже є напрацювання. "Україні було б цікаво купувати турецьке озброєння, наприклад, новітні безпілотники Bayraktar. А у нас є достатньо кадрів, науково-технічного і людського ресурсу, щоб створювати спільне виробництво продуктів нового покоління. Головне - не лізти туди, де ми не потрібні, особливо в регіональну політику на Близькому Сході, в яку ми ніколи нормально не вміли грати", - підсумував Ілія Куса.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...