Україна може співпрацювати з Туреччиною за шістьма пунктами і протистояти Росії. Про це розповів експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу "Українського інституту майбутнього" Ілія Куса, передають Патріоти України.
"Найголовніший напрямок, який ми можемо обговорювати з Туреччиною - це протистояння з Росією. Правда, у нас обмежений інструментарій, але Анкара зацікавлена в питанні Криму та захисту кримських татар від порушень їх прав. Нам потрібно домагатися, щоб Туреччина засуджувала такі дії Росії. Плюс треба обговорювати звільнення політичних в'язнів", - підкреслив експерт.
Другим пунктом обговорення з Анкарою Куса назвав торгово-економічну співпрацю. "По-друге, це торгово-економічна співпраця. Обсяги двосторонньої торгівлі у нас досягли 3,8 мільярда доларів і можуть бути ще більшими", - зазначив він.
Також експерт вказав і на третій напрямок - це інфраструктура. "Турки зацікавлені в наших портах, вони готові вкладати кошти у багато проектів дорожньої інфраструктури", - підкреслив Куса.
За його словами, четверте - це двосторонні інвестиції. Вони не досить великі, але можна поліпшити ситуацію. "П'яте - це енергетика, зокрема, тут збігаються інтереси щодо узбережжя Чорного моря. Наприклад, будівництво LNG-терміналів для прийому зрідженого газу за участю турецького капіталу. Це були українські проекти, які складно реалізувати без участі Анкари", - заявив експерт з питань міжнародної політики.
Шостим пунктом він вказав співпрацю у військово-промисловій сфері, де в України вже є напрацювання. "Україні було б цікаво купувати турецьке озброєння, наприклад, новітні безпілотники Bayraktar. А у нас є достатньо кадрів, науково-технічного і людського ресурсу, щоб створювати спільне виробництво продуктів нового покоління. Головне - не лізти туди, де ми не потрібні, особливо в регіональну політику на Близькому Сході, в яку ми ніколи нормально не вміли грати", - підсумував Ілія Куса.
Уряд Швеції повідомив, що передасть Україні системи ППО вартістю 1,2 млрд крон (майже 113 млн доларів). Про це заявили прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, заступник прем'єр-міністра, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Ебба Буш і міністр ...
НАТО хоче побудувати трубопровід через Німеччину, щоб своєчасно забезпечувати свої війська паливом у разі початку війни з Росією на східному фланзі Альянсу. Про це пише Spiegel, передають Патріоти України. Однак, як показують внутрішні документи, цей п...